- Väiksed vallamajad leidsid uued rakendused
- Viie aastaga pole midagi muutunud
- Ruumipuudust ei tunne keegi
Haldusreformiga neelasid nii Paide linn kui ka Türi vald alla kaks väiksemat naabervalda koos administratiivhoonete, vallavanema ja ametnikega. Kaks aastat hiljem püsivad Paide linnapea ja Türi vallavanema kabinet muutumatuna, kuid liitunud valdade vallavanemate kabinettides käib täiesti uus elu.
Paide linnapea Priit Värk märkis, et kõige lihtsam oli Paide valla ametnike tööruumidega, mis asusid Paides Pärnu tänavas linnavalitsusega ühes majas. Kui varem oli vallavalitsuse kasutada umbes kolmandiku jagu kabinette, siis nüüd laiutab linnavalitsus lahedalt kogu hoones. Endiste valla kabinettides töötavad sotsiaalosakond, arendusspetsialist, piirkonnajuhid ja teised ametnikud.
Roosna-Alliku vallavalitsusele kuulunud ruumid on küll Paide linnavalitsuse hallata, kuid kasutult ei seisa neist ükski. Ruumides, mida linnavalitsuse ametnikud enam ei vaja, asuvad nüüd rentnikud. Uued ruumid sai sihtasutus Järva Arengu Partnerid ja raamatupidamisfirma.
Maja teises pooles tegutsevad rahvamaja ja raamatukogu, mistõttu on kohalikud inimesed harjunud hoonet külastama nii ürituste ajal kui ka asjaajamiste tõttu. Viimasel juhul ongi linnavalitsus sättinud töökorralduse nii, et tähtsamaid toiminguid saab teha kohapeal.
Iga päev on majas sekretär ning kindlaks määratud päevadel ja kellaaegadel võtavad vastu ka piirkonnajuht, sotsiaalametnik ja lastekaitseametnik.
Värgi ütlust mööda töötab linnavalitsuses enam-vähem sama palju ametnikke, kui oli kolmes omavalitsuses kokku. «Tööjõu arvel kokkuhoid polnud kindlasti ühinemise eesmärk. Pigem oli mõte tõsta omavalitsuse teenuste kvaliteeti ja ametnike kompetentsi,» lausus ta.
Üks suuremaid plusse, mida Värk ametnike töö ümberkorralduses näeb, on oma ala spetsialistide palkamine. «Meil on nüüd elualadel vastavate teadmistega inimesed. Kes tegeleb teedega, kes ehitustega. Samuti on ära jagatud sotsiaaltöövaldkonnad, kus abivajajad saavad kindlasti asjatundlikumat nõu,» selgitas ta.