Paide ujula tähistab esimest sünnipäeva

Paide ujula

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Täna täpselt aasta tagasi avas uksed Paide ujula. Külalised on oodatud ning kl 16st 19ni tasub basseinis sulistajatel arvestada üllatustega. 

2019. aasta 3. jaanuari päraslõunal tegi Paides K-keskuse naabruses uksed lahti uus ujula, kus tavamõõtmetes basseini kõrval on oma bassein lastele ja mullivann. Nautida saab Soome sauna mõnusid. Töötab ka aurusaun. 

Ujula omanik Arvo Sarapuu ütles avamisel, et ega ujula ehitamise mõte nende perekonnas kohe heakskiitu  leidnudki, kuid pereema Kersti Sarapuu järele ei andud ja suuresti tema jonnakuse tõttu otsustatigi lõpuks see suur investeering ära teha.

Arvo Sarapuu kinnitas, et laienemisplaanid pole neil ujula valmimisega lõppenud. Ta loodab, et edaspidi rajatakse sinna lastele liutorud ja külalisi hakkab vastu võtma naabruses tühjalt seisev maja, kus vanasti tegutses haigla.

Ligi kaks aasta tagasi korraldas Paide linnavalitsus ujulateenuse sisseostuks riigihanke, millele laekus ainult üks pakkumine. See oli ühispakkumine, mille olid teinud aktsiaseltsid Neli Kuningat ja Kingstor.

Pakkumuse summa oli 1 963 440 eurot, mis on mõnevõrra väiksem kui piirhinnaks seatud 1 965 000 eurot.

Selle raha ulatuses ostab linnavalitsus ujulateenust 15 aastat. Kui jagada summa ära 15 aasta peale, teeb see aastaseks toetuseks 130 896 eurot.

Tagasi üles
Back