Välismaised ilmaportaalid ennustavad: kas jaanuaris tuleb lumi maha?

Talvine Järvamaa

FOTO: Dmitri Kotjuh

Välismaised ilmaportaalid ennustavad jaanuarikuuks senise ilma jätkumist. Õhutemperatuur püsib valdavalt plusspoolel ning ilma talvisemaks muutumist pole lähiajal oodata.

Norrakate portaal yr.no lubab lähinädalateks üsna sügisesest ilma. Õhutemperatuur võib tõusta isegi viie kraadini ja lumesadu pole oodata. Sademed tulevad taevast alla vihmana. Ka päikest pole eriti loota, valdavalt on ilm pilvine.

Norrakate portaali yr.no ennustus jaanuariks

FOTO: kuvatõmmis: yr.no

Kuigi venelaste ilmaportaal gismeteo.ru lubas Eestisse aastavahetuseks lausa mitmekümnekraadist külma, on venelased nüüd oma ennustuses märksa tagasihoidlikumad. Ka nemad jaanuariks talveilma ei prognoosi. Kuu esimeses pooles võib õhutemperatuur gismeteo.ru prognoosi järgi lausa seitsme kraadini tõusta.

Kuu teiseks pooleks ennustavad venelased veidi jahedamat ilma ning sada võib ka lund. Kuna õhutemperatuur kõigub pluss- ja miinuskraadide vahel, siis lumikate ilmselt püsima ei jää. Päikest lubavad venelased rohkem kuu teiseks pooleks. Jaanuari esimesed nädalad tulevad pilvised ja vihmased.

Vene ilmaportaali gismeteo.ru ilmaennustus jaanuariks

FOTO: kuvatõmmis: gismeteo.ru

Ka Eesti riigi ilmateenistus ennustab, et kuu esimesel poolel on õhutemperatuur valdavalt plussis ja langeb vaid lühiajaliselt öösiti, kui Lääne-Euroopast ulatub Eesti kohale kõrgrõhuhari, nullist madalamale.  Vihma- ja lörtsisajused ilmad (ajuti sajab ka lund) vahelduvad kuivematega.

Kuu keskpaiku õhutemperatuur aeglaselt langeb ning ilmad muutuvad talvisemaks, kuid õhutemperatuuri kõver jääb enamasti pikaajalise keskmise tasemele ja vaid üksikutel päevadel kuu viimases kolmandikus langeb sellest madalamale. Kuu teises pooles sajab vähem, aga siis peamiselt lund ja lörtsi, kuu lõpus ka vihma.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normist kõrgem (norm -5,2..-0,7°C). Sademeid on normi piires (norm 37..62 mm).

Tagasi üles