Lisell Jäätma alustas vibuaastat kullaga

Lisell Jäätma võitis kulla.

FOTO: Erakogu

Lisell Jäätma alustas esimest täiskasvanute klassi aastat kuldselt. Esikoht tuli sise MK etapilt.

Tegemist on ühe suurima sise maailmakarika etapiga MK sarjas. Plokkvibu täiskasvanud naisi oli tulejoonel kokku 87, kellest 32 pääses lõppvõistlusele. Lisell saavutas kvalifikatsioonis uue isikliku rekordiga kõrge kümnenda koha.

Kullamatši jõudmiseks tuli Jäätmal alistada neli väga tugevat vastast. Esimene duell oli prantslannaga, mõlemad lasid sama palju punkte ning võitja selgitati lisanoolega, Lisell näitas tugevat närvi ning lasi noole märklehe keskele. Teises matši vastaseks tuli itaallanna, kelle vastu Lisell Jäätma lasi 148 punkti, mis on kaks punkti alla maksimumi. Sama suutis ta ka kolmamdas matšis, kus oli vastaseks väga tugev Belgia laskur Sarah Prieels, kes on ka maailmarekordi omanik. Neljandas matšis ehk poolfinaalis oli Liselli vastaseks maailma edetabeli liider Alexis Ruiz. Lisell Jäätma jätkas tugevat laskmist ning võitis vastase seisul 146-141. Sellega oli Türi Vibukooli neiu jõudnud täiskasvanute maailmakarika etapil esimese eestlasena kullamatši. Finaalis oli vastaseks mitmeid kordi MK sarjas poodiumil olnud taanlanna Tanja Jensen. Kõigest 20aastane Lisell Jäätma näitas suurepärast laskmist ning võitis Eestile plokkvibu laskmises esimese kuldmedali maailmakarika etapilt.

Türi Vibukoolist näitas head laskmist ka juunioride klassi kuuluv Meeri-Marita Paas. Meeri-Marita esimene vastane oli prantslanna, kelle eestlanna alistas seisul 147-141. Teises duellis tuli vastaseks inglanna, Meeri-Marita võitis vastase 145-139. Poolfinaalis oli vastaseks taas inglanna. Duell osutus väga tasavägiseks ning võitja selgitati lisanoolega, mõlemad tabasid kümnesse, aga vastase tabamus oli tsentrile lähemal. Sellega jõudis Meeri-Marita Paas pronksimatši. Sealne vastane oli itaalanna. Meeri-Marita lasi väga hästi ning võitis vastase seisul 147-144.

Samas klassis lasi ka Hanna Liina Lippand, kes saavutas üheksanda koha.

Plokkvibu juunioride meeste klassis võistlesid Robin Jäätma ja Kristjan Ilves. Mõlemad lasid väga hästi, Kristjan Ilves lasi kvalifikatsioonis uue isikliku rekordi. Lõppvõistlusel saavutasid mõlemad Türi Vibukooli noored kuuenda koha. (JT)

Tagasi üles