Perearst tuleb haige juurde e-kanaleid mööda

  • Iga asja pärast ei pea arsti juurde minema
  • Kergemaid haiguseid saab tuvastada ka patsienti nägemata
  • Abi jõuab patsiendini kiiremalt ja mugavamalt

Paide Vee perearstikeskuse perearst Kadri Riivik on e-nõustamist kirja teel keskuse kodulehe kaudu teinud juba poolteist aastat. Võimalusest on agaramalt kinni haaranud nooremad inimesed.

FOTO: Erakogu, shutterstock, montaaž

Olukorras, kus perearstidel on tööd üle pea ja osa nimistuid pole üldse arsti leidnud, päästab üha enam päeva perearstide kaugnõustamine, mida Paide Vee perearstikeskus on edukalt teinud juba poolteist aastat.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vee perearstikeskuse perearst Ingrid Alt sõnas, et igas olukorras pole inimesel üldse tarvis arsti juurde tulla. «Suurem osa inimesi kasutab iga päev arvutit ja seetõttu pole keeruline oma tervisemurest arstile e-nõustamise kaudu teada anda,» ütles ta.

Alt märkis, et e-nõustamise laialdasem kasutus vähendaks järjekordi perearstide juures ja lahendaks olukorra, kus haige inimene peab kodust välja tulema, ohustades sellega nii enda kui ka teiste tervist. «Samuti on distantsilt hea ravida neid, kes kuuluvad küll nimistusse, kuid on elama või õppima asunud mujale ega saa perearsti vastuvõtule tulla,» lausus ta.

Tagasi üles