Lasteaiad kogunevad mõisaparki mängima

Järvamaa lasteaedade talimängud 2018. aastal Albus.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja

Teisipäeval, 28. jaanuaril toimub Sargvere mõisapargis 14. korda suur Järvamaa lasteaedade talimängude päev, kuhu tuleb kokku enamik maakonna eelkooliealiste lasteasutuste esindusi.

Tänavust üritust korraldava Tarbja lasteaed-kooli liikumisõpetaja Kristiina Raidvere teadis rääkida, et Järvamaa lasteaedade sügis- ja talvimänge on korraldatud alates 2006. aastast. «Iga kord on korraldus erineva lasteaia õlul, mis viib lapsed avastama erinevaid maakonna paiku,» sõnas ta.

Seekord kogunevad koolieelikud mängima Sargvere mõisaparki, kus Tarbja lasteaed-kooli pere lõbusalt nende aega sisustab. Raidvere märkis, et talimängudest on oodatud osa võtma maakonna lasteaedade 6 ja 7-aastaste laste kuueliikmelised võistkonnad koos õpetajaga.

Üritusel osalemiseks saab võistkondi kirja panna 23. jaanuari südaööni. «Hetkel on oma tulekust juba teada andnud 18 lasteaeda,» täpsustas ta.

Spordipeo eesmärgid on Raidvere sõnul suunata lapsed rõõmu tundma liikumisest värskes õhus, harjutada meeskonnatöö oskust ja lahendada erinevaid ülesandeid koos eakaaslastega.

Raidvere ei kahelnudki, et sellest saab üks vahva hommikupoolik, mida iseloomustab natuke ka ühe mängu nimi «Kaos», mis kavva on võetud. «Aga see saab olema üks sõbralik ja lõbus kaos,» sõnas ta.

Talimängud algad teisipäeval kell 10. Algul toimub väike ühisvõimlemine. Seejärel tutvustatakse mängu ja kohtunikke ning siis lastakse lapsed mängima. Mängu lõppedes kogunetakse taas kokku ja iga osaleja saab preemiaks šokolaadimedali ning kosutuseks tassi sooja teed.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles