Eestimaa Rahvamajade Ühing jagas tunnustust

VILJANDI, EESTI, 20MAY19 Viljandi Gümnaasium. MARKO SAARM/SAKALA

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Eesti Rahvamajade Ühing korraldas Alutaguse vallas Mäetaguse huvikeskuses Ida-Virumaal viiendat korda tunnustussündmust “Kaheksakand”, mille eesmärgiks on väärtustada isikute ja organisatsioonide panust ja tööd Eestimaa rahvamajade hüvanguks ning innustada neid jätkama sarnast tegevust.

Eesti Rahvamajade Ühingu juhatuse esimees Ülle Välimäe ütles, et auhindu ja tunnustusi on olemas erinevaid, aga tõenäoliselt on erilise kaaluga tunnustus, mis tuleb kolleegidelt.

Kandidaate esitati 53 üle Eesti. Nominendid ja laureaadid valis välja ERMÜ esinduskogu, kuhu kuuluvad esindajad igast maakonnast. Kategooriad on „Aasta koostööpartner“, „Noor tegija“, „Aasta tegija“, „Aasta tegu“, „Kuldkand“, „Kaheksakand“.

Eesti Rahvamajade Ühingu 2019. aasta koostööpartnerid on: MTÜ Neeme Rannavalve Selts, Harjumaa; Pille Mägi, Sihtasutus Lääne-Saare Kultuurivara; Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Kristel Ernits; Jaanus Lekk, Lääne-Virumaa; Ida-Virumaa Turismiklaster; Creativity Lab OÜ, Ragnar Siil, Tartumaa; Viljandi Gümnaasium; kandlemeister Rait Pihlap, Raplamaa.

Eesti Rahvamajade Ühingu juhatuse esimees Ülle Välimäe ütles, et auhindu ja tunnustusi on olemas erinevaid, aga tõenäoliselt on erilise kaaluga tunnustus, mis tuleb kolleegidelt.

Tunnustus „Noor tegija“ omistatakse isikule vanuses kuni 35 eluaastat sh., kes tegutseb kultuurivaldkonnas, on uute ideede ellukutsuja ja aktiivne teostaja. Nominendid: Priit Oks, Viljandimaa; Juhan Kanemägi, Saaremaa; Maili Metssalu, Raplamaa; Juliana Janno, Ida-Virumaa;  laureaat: Riivo Jõgi, Põlvamaa

Tunnustus „Aasta tegija“ tiitel omistatakse isikule/organisatsioonile, kes tegutseb aktiivselt kultuurivaldkonnas, tema panuse eest Eestimaa rahvamajade hüvanguks. Nominendid: Ulvi Põld, Saaremaa; Heli Vähk, Ida-Virumaa; Ellen Varov ja Varje Kukker, Võrumaa; Ille Mirka, Viljandimaa;  Liina Hendrikson, Harjumaa; laureaat: Urmas Lindlo, Lääne-Virumaa.

Tunnustus „Aasta tegu“  on auhind, millega tunnustatakse aasta kultuuritegu kõige laiemas mõttes. Nominendid: Naiste Ööde Filmifestival NÖFF, Raplamaa; Kultuurifestival Rakvere 17.-21. novembril, Lääne-Virumaa; Järvamaa laulu- ja tantsupeo sihtkapitali loomine, Valev Väljaots, Järvamaa; Tallinna lauluväljaku dirigendipult, Andre Aavastik, Viljandimaa, laureaat: Eesti lipp 135 Vabaõhulavastus „Taevas, muld ja tulevik“, Valgamaa.

Tunnustus „Kuldkand“ omistatakse inimesele, kelle loometee on olnud pikk ja viljakas ning  panus eesti rahvakultuuri  arengusse hindamatu väärtusega. Laureaadid: Pilvi Lepiksoo, Lääne-Virumaa; Lea Isotamm, Jõgevamaa; Marianne Rande, Harjumaa

Tunnustus “Kaheksakand” omistatakse isikule, kes on vähemalt 35 aastat aktiivselt tegutsenud kultuurielu edendamisel ja rahvamaja maine tõstmisel.

Nominendid: Helje Põvvat, Põlvamaa; Aina Tomson, Saaremaa; Erika Kõllo, Ida-Virumaa; Kaja Udso, Tartumaa; laureaat: Loit Lepalaan, Läänemaa.

Tagasi üles
Back