Tõstjatelt tuli rekordite kõrval ka pisaraid

Laupäeval peeti Aravete spordihoones 12. Mati Kulmu mälestusvõistlust Aravete Kang. Ühtlasi oli tegu masters klassi Eesti meistrivõistlustega. Viimasel osalesid Leedu, Valgevene, Iisraeli ja Venemaa veteranid, kes noppisid hulga medaleid ja tiitleid.

SK Vargamäe vanemtreener Ahti Uppin andis teada, et nende klubi ridades osales mälestusvõistlusel 12 tõstjat, neist neli neidu. „Kahjuks veteranide klassis polnud meil kedagi välja panna. Klubi tõstjad veel noored,“ nentis ta.

Klubi tõstjad püstitasid Uppini sõnul rea isiklike rekordeid, kuid oli ka ebaõnne. Emma Kivirand võistles sellel võistlusel kaaluklassis kuni 59kg ja seda eesmärgiga püstitada selles kehakaalus uued Eesti rekordid vanuseklassis U13. „Norm 98kg pidi olema jõukohane, kuna neiu isiklikud tulemused rebimises 46kg ja tõukamises 55kg pidanuksid seda võimaldama,“ arutles treener. „Soojendus 40kg läks edukalt. Algraskus 42kg sai rebitud, aga hooletu tõusmine kükist kallutas kangi vasakule üle õla ja kang kukkus selja taha. Veidi õlgki sai valu. Teine üritus ja kang rebitud üle. Seda Emmaga küll juhtub väga harva, et sedaviisi läks. Kolmaski katse täpselt samamoodi. Pisar silmis istus neiu pingile ja võistlus oli läbi. Polnud mõtet tõugata, kuna ETL juhatus on kinnitanud rekordinormid ainult summas. Tõuka kasvõi 97kg, ikkagi pole see Eesti rekord.

Uppin lisas, et teine altminek tuli juba kogenud tõstjal Mati Karbusel, kes kuni 96kg tõstjate seas võisteldes oli peale rebimist kolmandal kohal, aga tõukamise algraskust tuli langetada 5kg, sest paremasse põlve lõi valu juba soojendusel. „Ja oligi lops käes, Mati ei suuda tõugata 125kg ja loobus edasisest võistlusest, sest tervis on tähtsam. Ta sooviks on võistelda 7. märts Eesti meistrivõistlustel,“ selgitas Uppin. „Samal põhjusel ei võistelnud ka korraldaja Erik Kuningas. Ka tema soovib traumast paremini taastuda.“

SK Vargamäe vanemtreener Ahti Uppin andis teada, et nende klubi ridades osales mälestusvõistlusel 12 tõstjat, neist neli neidu.

Kokku võistles viies grupis 51 meest ja 11 naist, neist kolm veterani.  Meesveterane võistles 22,  kelledest pooled olid välismaalt. Meeste absoluutarvestuses võitis valgevenelane 20aastane Renat Rahimov 384 Sinclairi punktiga. kelle isa Akif Rahimov oli veteranide absoluutarvestuses teine 362 masters punktiga. Võitis Aivar Zarubin SK +35. Vanim veteran oli 79aastane Iisraeli tõstja Jacob Himmelshtein, kes saavutas veteranide absoluutarvestuses 347 masters punktiga neljanda koha.

„Oli hästi korraldatud võistlus, kiitus Erik Kuninga meeskonnale,“ rõhutas Ahti Uppin.

Võistluste korraldaja Erki Kuningas ütles, et võistlustele anti esialgu üles 68 sportlast. Ta kiitis kõiki toetajaid, kelle abiga võistlused püsivad elujõulised. (JT)