Paide kino teeb Oscari-võitjale eriseansi

Urmas Glase
Copy
«Parasiit»
«Parasiit» Foto: IMDB

Neljapäeval, 13. veebruaril on Paide kinos eriseanss, kus näidatakse ööl vastu eilset välja kuulutatud tänavuse parima Oscari üllatuslikult võitnud Lõuna-Korea mängufilmi “Parasiit”, mida on nimetatud nii draamaks kui mustaks komöödiaks .

“Parasiidi” eest esimesena Korea režissöörina autorikino hinnalisima auhinna, Cannes’i filmifestivali Kuldse Palmioksa pälvinud Bong Joon-ho  värskeim film on võhmale võtva tempo ja hingekriipiva pingega komöödia-põnevik-tragöödia-sotsiaalne melodraama ja veel kõik, mis nende žanrite vahele jääb.

Rabava detailitunnetusega jäädvustatud lugu räägib sotsiaalsest olelusvõitlusest ja klassisõjast, mille lahinguväli ulatub materiaalsest sfäärist aistinguliseni. Samaaegselt ümber lükates ja siis jälle provokatiivselt kinnitades erinevaid sotsiaalseid klišeesid ja eelarvamusi, vaatajal uskumatute süžeepööretega vaipa pidevalt alt tõmmates ning kujutades oma karaktereid vaheldumisi nii hoolimatute lurjuste, hoolivate pereliikmete kui oma ümbritsevate olude kaitsetute ohvritena, on Bong saanud valmis oma karjääri kõige olulisema teosega ning tõusnud Aasia kino vaieldamatuks suurkujuks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles