Reisisellidest kooruvad kevadeks kalamaimud

  • JKHK kalamajas arenevad esmakordselt vikerforelli marjadest kalavastsed
  • Vikerforelli koorumiseks kulub sõltuvalt vee temperatuurist 26-55 päeva
  • 1000 Taanist toodud viljastatud kalamarja kaaluvad vaid 100 grammi
  • Kalakasvatuse õppurid saavad kursusel nüüd jälgida forelli arengu kõiki etappe

Praktika­juhendaja Veiko Vahesalu ütlust mööda on see esimene kord, kui kutsehariduskeskuse kalanduseriala õppurid, kes istusid koolipinki septembris ja lõpetavad augustis, saavad aastase kursuse vältel osa kala arengu kõikidest järkudest.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Neljapäeval tervitasid Järvamaa kutsehariduskeskuse kalanduse praktikajuhendajad Veiko Vahesalu ja Anton Meženin Tallinna lennujaamas Taanist Varssavis ümberistumisega saabunud saadetist tuhande kalamarjaga, millest kevadeks peaksid kooruma esimesed Särevere kalamajas kasvatatud maimud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Veiko Vahesalu ütlust mööda on see esimene kord, kui kutsehariduskeskuse kalanduseriala õppurid, kes istusid koolipinki septembris ja lõpetavad augustis, saavad aastase kursuse vältel osa kala arengu kõikidest järkudest. «Praktikaprogrammi üks moodul on kalade paljundamine. Lõhemarja viljastamisega tutvuvad meie õpilased praktika käigus Põlula kalakasvanduses. Marja inkupeerimist on võimalik nüüd näha kohapeal,» selgitas Vahesalu.

Õppeotstarbel Taani kalakasvandusest tellitud 1000 vikerforelli viljastatud maimud kaaluvad 100 grammi. Sealsest kvaliteetsest sugukarjast toodetud viljastatud silmtäppmarja kilo maksab 2000 eurot. Koos veoga on kooli kulu 300 euro ringis. «Spetsiaalses termopakendis ja külmakastis jää sees transporditud kalamarjasaadetis alustas Taanist teekonda kolmapäeval ja veetis öö Varssavis, enne kui neljapäeva lõunaks Tallinnasse jõudnud kasti kätte saime,» täpsustas Vahesalu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles