E, 25.09.2023

Paide lapsed sõidavad Tallinnasse Eesti Laulu peaproovile

Kuido Saarpuu
Facebook
Comments
Eesti Laul 2020 finalistid: Jaagup Tuisk, Shira, Uku Suviste.
Eesti Laul 2020 finalistid: Jaagup Tuisk, Shira, Uku Suviste. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Heategevusfondi Aitan Lapsi ning Eesti Laulu koostööna saavad üle Eesti 1500 last võimaluse sel laupäeval Tallinnasse sõita, et tasuta vaadata ühe olulisema kodumaise muusikasündmuse Eesti Laul peaproovi.

“Tegemist on juba ilusaks traditsiooniks kujuneva heategevusprojektiga, kus kevaditi panevad Heategevusfond Aitan Lapsi, Eesti Rahvusringhääling ja Saku Suurhall õlad kokku ning võimaldavad lastel parimale kodumaisele levimuusikale otse saalis kaasa elada,” ütles Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männik.

Koostöö raames saavad Tallinnasse kontserdile tulla koolilapsed ja nende saatjad igast Eesti nurgast.

Peaproovile saavad kaasa elada ka Järvamaa lapsed. Eve Männik täpsustas, et Paidest tuleb Eesti Laulule 50 last.

Peaproovile saavad kaasa elada ka Järvamaa lapsed. Eve Männik täpsustas, et Paidest tuleb Eesti Laulule 50 last.

Eesti Laulu produtsendi Tomi Rahula sõnul tehakse päeval toimuvas peaproovis läbi õhtune kava ning show läbi täpselt nii, nagu see õhtuses finaalis välja näeb.

“Saalis valitseb peaproovi ajal täpselt sama elav ja kaasahaarav õhustik kui õhtusel finaalkontserdil. Seega usun, et iga laps saab kätte positiivse emotsiooni, mida veel kaua mäletada,” ütles Rahula.

Eve Männiku sõnul saab mastaapne heategevusprojekt teoks ainult tänu Eesti inimestele, kes aina rohkem taarat tagastavad, vajutavad tagastades automaadil annetusnuppu ning panustavad ühiselt selle heaks, et lastel ja noortel oleks võimalik kogeda häid emotsioone nii teatri, kunsti, kirjanduse, muusika kui ka spordi kaudu.

“Eelmisel aastal annetasid Eesti inimesed taaraautomaatide abil kõigi aegade rekordsumma, tänu millele saame sel aastal taaskord muusikahuvilisi lapsi ja noori Tallinnasse kontserdile viia,” rääkis Männik. “Suur aitäh kõigile, kes mõtlevad lastele ning annetusnuppu vajutavad.”

Üle Eesti 367 taaraautomaadile paigutatud nupu abil kogus Heategevusfond Aitan Lapsi eelmisel aastal kokku rohkem kui 161 000 eurot. Kogu annetatud raha läheb Eestis elavatele lastele teatri, kunsti, muusika ja kirjandusega seotud elamuste pakkumiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles