Riidekogumiskonteinerid ajavad üle

Riidekogumiskonteiner Paide Maxima juures.

FOTO: Kuido Saarpuu

Märtsi alguses kirjutas Järva Teataja, et mitmes Eesti linnas, aga ka väiksemas kohas võib märgata mahukaid metallkonteinereid, mis on mõeldud kasutatud rõivaste, jalanõude, käekottide ja kodutekstiili kogumiseks. Tänavu liitus selle ringlusmajandusprojektiga ka Järvamaa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koostööprojekti üks pool on Humana ja teine AS Väätsa Prügila ühes kohalike omavalitsustega ning eesmärk on kogutud kraam taaskasutusse saata. Kõik konteineritesse toodud esemed jõuavad Humana sortimiskeskusse. Kandmiskõlblikud rõivad lähevad kas Humana kauplus­tesse Eestis ja Lätis või annetusena partnerorganisatsioonidele Mosambiigis, Angolas, Malawis ja Zambias. Esemed, mis enam kandmiskõlblikud ei ole, lähevad töötlusse.

ASi Väätsa Prügila juhatuse liige Alvar Jullinen ütles toona, et koos kohalike omavalitsustega otsustas ettevõte samuti katseprojektina konteinerid Järvamaale tuua. «Esialgu proovime, kuidas see siin tööle läheb. Kui teenus järvalastele meeldib ja nad seda agaralt kasutama hakkavad, siis tuleb konteinereid juurde,» lausus Jullinen.

Tagasi üles
Back