Ohoo, alanud nädal toob kaua oodatud kevadsooja

Sinililled

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Riigi ilmateenistus prognoosib, et kuigi öösiti langeb temperatuur endiselt miinusesse, siis päevasel ajal võib peagi juba kümme kraadi sooja tulla. Ka päikest peaks alanud nädalal nägema üsna palju.

Esmaspäev (23.03) tuleb võimsa kõrgrõhkkonna vahetus läheduses kuiv. Lääne-Eesti taevasse kandub pilvekiht, ida pool on ilm päikeseline. Tuul on mandri sisealadel nõrk, saartel ja läänerannikul ulatub lõuna- ja edelatuul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on +2..+5°C.

Ilm esmaspäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Teisipäeval (24.03) taandub kõrgrõhuala Leedu poole, aga selle põhjaserv katab Eestit. Ilm püsib sajuta, kuid pilvi on enam. Skandinaavia põhjatipu lähistelt mööduva madalrõhkkonna survel tugevneb edelatuul öösel rannikul puhanguti 15 m/s, päev on tuulisem - sisemaal on puhanguid 12-14, rannikul kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2..-7°C, Peipsi ääres ja kagunurgas võib öö hakul veel paar kraadi madalam olla, edelatuulele avatud rannikul jääb üle 0°C, päeval algab edelavoolus soojema õhu sissetung ning õhutemperatuur tõuseb +3..+7°C-ni.

Ilm teisipäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeval (25.03) jääb Läänemere ümbrust katma kõrgrõhuala, mida survestab põhja poolt madalrõhuala. Kahe rõhuala piirimail puhub tugev edelatuul, puhanguid on sisemaal 15, rannikul kuni 20 m/s. Taevas on vaid õhukesi kõrgeid pilvi ja ilm kuiv. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, edelatuulele avatud rannikul kuni +3, päeval +5..+10°C.

Ilm kolmapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval (26.03) madalrõhkkonna surve väheneb, kõrgrõhuala muutub mõjusamaks. Tuul nõrgeneb ning puhub edelast ja lõunast. Ilm on sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, meremõjuga rannikul kuni +3, päeval +6..+11°C.

Reede (27.03) tuleb kõrgrõhkkonna lääneservas sajuta ilmaga. Öö on selge, päev pilvevöönditega, aga ka sajuta. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikul kuni +2, päeval +7..+12°C, jahedam on meremõjuga rannikul.

Tagasi üles
Back