Praegu on Eestis seitsmes linnas avatud mobiilsed testimispunktid: Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus, Kuressaares, Kohtla-Järvel ja Narvas. Kuna kõigil inimestel ei ole võimalust tulla oma autoga mobiilsesse prooviandmise kohta, töötavad reedest ka kodus testimise brigaadid. Järvamaal eraldi testimispunkti ei ole ning siinseid elanikke teenindavad Alre kiirabi brigaadid, kes käivad testimas ka Lõuna-Eesti piirkonna inimesi. Neile otsitakse praegu ka täiendust.
Mobiilsete proovivõtukohtade koordinaator, Medicumi juhatuse liige Tõnis Allik ütles, et kui inimestel on see võimalus, tasub neil minna proovi andma näiteks Tallinnasse või Tartusse. Kui seda võimalust ei ole, tuleb arvestada, et testimisbrigaadi tuleb ilmselt paar päeva oodata.
Laiendatud testimine käivitus möödunud nädala neljapäeva pärastlõunal. Kolme päeva jooksul võtsid Lõuna-Eestit ja Järvamaad teenindavad kiirabibrigaadid kokku 11 proovi. Seitsmes mobiilses testimisjaamades võeti kokku nädala lõpuga 669 proovi.
SYNLAB kommunikatsioonijuht Gerly Kedelauk märkis, et laiendatud testimise mõte on teha testimine kätte võimalikult paljudele inimestele. Seejuures tuleb aga arvestada kahte ressursipiirangut: laborimaht ja kaitsevahendite ülemaailmne puudus. Seetõttu pani Kedelauk inimestele südamele, et nad mõtleksid hoolega järgi, enne kui perearstilt testimise saatekirja paluvad. Koroonaviiruse testi ei maksa teha ainult uudishimust, vaid siis, kui selleks on tõsine vajadus. Oluline on, et test ei jääks tegemata neile, kes on tõsiselt haiged või kuuluvad riskigruppi.
Samas ei pea paika väide, nagu oleks võimalus testimisele pääseda vaid neil, kes on üle 80 aasta vanad või põevad mõnda kroonilist haigust. Allik täpsustas, et selliseid inimesi testitakse küll eelisjärjekorras, kuid kui perearsti hinnangul on testimiseks meditsiiniline näidustus, võib ta saatekirja kirjutada ka riskigruppi mittekuuluvale patsiendile.