Jahimehed sel suvel Toosikannul ei kohtu

Ei, see pole mitte sõjaline õppus. Need on jahimehed. Pühapäeval peeti Viljandimaal Lembitu jahiseltsi jahimaadel põdra ühisjahti.

FOTO: Marko Saarm

Eesti jahimeeste seltsi juhatus otsustas juulis toimuma pidanud jahimeeste kokkutuleku eriolukorra tõttu ära jätta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

EJS-i tegevjuhi ja kokkutuleku peakorraldaja Tõnis Kortsu sõnul on otsus selge ja arusaadav ning ainuõige praeguses olukorras. „Sellise mastaabiga sündmuse korraldamine algab kohe, kui eelmine kokkutulek lõpeb ja enamik suuremaid lepinguid tehakse vähemalt pool aastat enne, kui kokkutulek toimub," lausus Korts. "Tänases olukorras on igasuguste kokkulepete sõlmimine küsimärgi all ja eelarves on selged ainult kulude read. Tulude ridadel on küsimärgid või nullid. Sellises olukorras ei ole majanduslikult võimalik ega inimese tervise eest hoolides vastutustundlik sellist mastaapset üritust korraldada."

Sellel aastal Toosikannul toimuma pidanud kokkutulek on arvult neljakümnes. Jahimeeste kokkutulek on EJS-i traditsiooniline sündmus, mida on korraldatud alates 1968. aastast. Kokkutulekut on korraldatud Eesti eri piirkondades kas igal aastal või vahepealsel perioodil ka üle aasta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles