Saada vihje

Keskkonnaministeerium otsib keskkonnakäppi

Copy
Keskkonnakäpp
Keskkonnakäpp Foto: Indrek Arula

Eriolukorrast ja koroonalainest hoolimata ei ole keskkonnahoidlik tegevus kuskile kadunud ja seepärast kutsume kõiki haridusasutusi ja keskkonnahariduse organisatsioone osalema Keskkonnakäpa konkursil.  

Kandideerida saab 13. aprillist-10. maini ja kõigi kandidaatide seast valib laureaadid välja žürii.  Lisaks saavad kõik inimesed valida oma lemmiku 18.-31. maini kestval rahvahääletusel.

Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss. Konkursile sobivad esitamiseks kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja –teadlikumaks ning mis muudavad meie ümbrust paremaks. Oodatud on projektid, mis on uudsed, ressursisäästlikud ning avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust.

Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida saab kategooriates Tubli tegutseja, Tark tarbija, Õnnelik õpe, Kogukonna kaasamine ja Innukas innovaator. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks lõimumine erinevate ainevaldkondade vahel, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms.

Kandidaate saab esitada 10. mai südaööni konkursi kodulehel asuva ankeediga. Keskkonnakäpa veebilehelt leiab lisainfot ka kandideerimistingimuste kohta. Esita oma kandidatuur või soovita meile tublisid tegijaid oma kogukonnast!

2014. aastast korraldatavat konkurssi viis esimesel kahel aastal läbi Keskkonnaamet ning seda Euroopa sotsiaalfondi programmi „Keskkonnahariduse arendamine” toel. 2016. aastast korraldab konkurssi Keskkonnaministeerium. Viie aastaga on konkursile esitatud keskmiselt 115 projekti aastas ning kokku on välja antud 148 tunnustust ehk keskkonnakäppa.

Tagasi üles