Järvalased püsivad e-rahvaloendusel esirinnas

FOTO: Statistikaamet

31. detsembril käivitunud 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse käigus on senini täitnud küsimustiku 5372 järvakat, mis on 17 protsenti siinsest eeldatavast elanikkonnast

Kokku on e-rahvaloendusel loendatud juba üle 211 000 inimese ehk ligi 16% Eesti elanikest. Kõrgeim osalusprotsent püsib Tartu- ja Harjumaal ning Rapla- ja Järvamaal. «Rahvaloenduse esimese nädala kohta on tegemist üle ootuste hea tulemusega,» ütles Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. «Loendusmeeskond tänab kõiki, kes vaatamata väikestele tõrgetele loenduse esimestel päevadel on näidanud üles suurt huvi e-loendamise vastu.»

Potisepp rõhutas, et võimalikult sujuvaks loendamiseks on sisselogimisel mõistlik jälgida koormusnäidikut ning enne e-loendama asumist tasub kindlasti tutvuda rahvaloenduse veebilehel oleva infoga. (JT)

INFO
Internetis saab loendusankeedi täita rahvaloenduse veebilehel www.REL2011.ee kuni 31. jaanuarini. Rahvaloendusel saavad enda kohta ankeedi täita kõik üle 15aastased Eestis püsivalt elavad inimesed, laste eest täidavad ankeedi nende vanemad või hooldajad.

E-loendusel osalemise käigus tekkivate küsimustega saab pöörduda rahvaloenduse klienditoe poole klienditugi@stat.ee või telefonil 625 9100. Klienditugi töötab iga päev kell 8.00-22.00.
Eestis kestab rahvaloendus 31. märtsini. Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad ajavahemikus 16. veebruar – 31. märts 2012 rahvaloendajad.
 

Tagasi üles