Uue liikluskindlustuse teavituse on saanud 6700 autoomanikku

Liikluskindlustus on kõikidele sõidukitele kohustuslik, ilma selleta ei tohi sõita.

FOTO: Martin Ilustrumm

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) käivitas jaanuaris uue teavituse autoomanikele, kes jätavad liikluskindlustuse lepingu uuendamata. Tänaseks on saadetud lepingu lõppemise kohta 6700 meeldetuletust, 60 protsenti teavituse saajatest sõlmib seepeale kindlustuslepingu.

 

LKF-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul on jaanuaris käivitunud teavitamine uuendamata lepingutest osutunud väga vajalikuks, sest inimesed tihtipeale unustavad liikluskindlustuse teha. „Kindlustada on igal juhul odavam, kui kahju ise kanda. Keskmine liikluskindlustuse kahju on 1800 eurot ja suurimad kahjud küünivad mitme miljoni euroni,“ ütles Potsepp.

Potsepa hinnangul on inimeste tagasiside teavituse osas positiivne, sest see aitab neil vältida suuri kulutusi. „Saame kindlustuskohustust meelde tuletada vaid neile, kelle eesti.ee e-posti aadress on suunatud isiklikule meiliaadressile või kelle ettevõtte e-posti aadress on äriregistris. Samas oleks veel parem, kui inimesed kontrolliksid ise liikluskindlustuse kehtivust, teeksid kindlustuse enne lepingu lõppemist või sõlmiksid võimalusel automaatselt uueneva kindlustuslepingu,“ sõnas Potsepp.

Kui liikluskindlustuse leping ununeb uuendamata ja selle sõidukiga põhjustatakse liiklusõnnetus, siis kannatanule hüvitab kahju LKF või viimase lepingu kindlustusandja. Samas kahju põhjustanud sõiduki omanikul või vastutaval kasutajal tuleb hiljem väljamakstud hüvitis tagasi maksta.

LKF-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul on jaanuaris käivitunud teavitamine uuendamata lepingutest osutunud väga vajalikuks, sest inimesed tihtipeale unustavad liikluskindlustuse teha.

Gjensidige tooteosakonna juhi Olga Vijardi sõnul tuletavad ka kindlustusseltsid klientidele meelde liikluskindlustuse lõppemist, aga mõnikord jäävad need tähelepanuta või ei jõua kohale. „Kui inimene on muutnud oma meiliaadressi, telefoninumbrit või elukohta, siis tuleks sellest teada anda ka kindlustusseltsile,“ ütles Vijard.

LKF-i soovitused autoomanikele:

·        Kontrollige liikluskindlustuse lepingu kehtivust LKF-i veebilehel

·        Võimalusel sõlmige automaatselt uuenev kindlustusleping, et te ei peaks muretsema liikluskindlustuse kehtivuse pärast

·        Kui teie kontaktandmed on muutunud, siis teavitage sellest kindlustusandjat

·        Suunake eesti.ee e-posti aadress isiklikule meiliaadressile, et LKF saaks vajadusel teile saata meeldetuletusi

LKF on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, liikluskindlustuse registri pidaja ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles