Järvamaa kannab õigustatult piimamaakonna tiitlit

Nopri talu lehmad.

FOTO: Sille Annuk

Selle aasta esimeses kvartalis toodeti esialgsetel andmetel 5% rohkem piima ja 7% rohkem liha kui mullu samal ajal. Mune toodeti küll 4% vähem kui eelmise aasta samas kvartalis, kuid eelmise aasta teise poole madalseis on selgelt ületatud.

 
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Statistikaameti analüütiku Anton Kardakovi sõnul tekitavad esimese kvartali loomakasvatussaaduste näitajad pigem optimismi, vaatamata sellele, et märtsi teine pool möödus eriolukorra tingimustes. „Aasta kolme esimese kuuga toodeti Eestis 214 700 tonni piima, mis on läbi aegade suurimaks koguseks ja 5% rohkem kui eelmise aasta esimeses kvartalis,“ lisas Kardakov.

Kõige rohkem piima ehk 16% toodeti Järva maakonnas, esikolmikusse mahuvad ka 12,5% Pärnu ja 12,4% Lääne-Viru maakonnad. Piima kokkuostuga tegelevad ettevõtted ostsid 92% kogu toodetud piimast, pakkudes kodumaistele piimatootjatele eelmise aasta esimese kvartaliga võrreldes veidi madalamat hinda. Kui eelmise aasta esimese kvartali keskmine kokkuostuhind oli 317,6 eurot tonnist, siis praegu oli hind 1,2% madalam ehk 313,87 eurot tonnist. Langus on vastavuses Euroopa Liidus toimuvate trendidega. Rekordiliselt kõrge oli tänavu ka kvartali keskmine piimatoodang lehma kohta, mis oli 2511 kilogrammi.

Tagasi üles
Back