E, 3.10.2022

Maakonna pidu liigub Vargamäe maile

Merit Männi
, ajakirjanik
Maakonna pidu liigub Vargamäe maile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunud aastal toimus Järvamaa laulu- ja tantuspidu Türil. Tänavu jääb pidu ära, kuid järgmisel aastal lauldakse ja tantsitakse Järva vallas, Vargamäel.
Möödunud aastal toimus Järvamaa laulu- ja tantuspidu Türil. Tänavu jääb pidu ära, kuid järgmisel aastal lauldakse ja tantsitakse Järva vallas, Vargamäel. Foto: Tiit Reinberg/Järva Teataja

Järvamaa omavalitsuste liit (JOL) andis reedel teada, et maakonna laulu- ja tantsupidu «Hingesugulane» tänavu Paides ei peeta ning järgmise peo korraldab Järva vald Vargamäel tuleva aasta 29. mail.

Järvamaa kultuuri nõukoja juhatuse soovitusel tegi JOL «Hingesugulase» meeskonnale ettepaneku lükata pidu edasi 2021. aasta kevadesse. Idee autorite teatel ei ole neil paraku siis enam võimalik pidu täie energiaga korraldada, sest mitu neist on seotud teiste üle-eestiliste ürituste ettevalmistuse ja teiste töödega.

JOLi esimees, Paide linnapea Priit Värk ütles, et eriolukord on pannud kultuuriürituste korraldajad keerulisse olukorda ja mõni otsus on emotsionaalselt eriti raske. «Oleme tänavuse laulu-tantsupeo teemal pidanud mitu arutelu ja otsinud võimalusi pidu teha,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles