Sisukord
Uudised
Paberleht

Värskelt erakonda astunust sai volikogu aseesimees

3 min lugemist
  • Opositsioon valimisel ei osalenud ja ka kõik koalitsiooni liikmed polnud poolt
  • Aseesimehe amet on Lassile tuttav juba Koeru valla ajast
  • Erakonnaga liitumine oli osa ametikohaga kaasnevast kokkuleppest
  • EKRE ringkonna juhatuse liige ütles, et Lass muutis volikogus jõudude vahekorda
23 aastat maakonnas eri ametikohtadel sotsiaaltööd juhtinud Rünno Lass (paremalt teine) töötas viimase aasta Türi vallas haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhatajana ning teeb veebruarist sama tööd Tartu vallas. Sel neljapäeval sai 2002. aastast Koeru ja nüüd Järva vallavolikogu liige olnud Lassist vallavolikogu aseesimees. FOTO: Dmitri Kotjuh

Järva vallavolikogu valis neljapäeval 11 häälega aseesimeheks hiljuti EKRE liikmeks astunud Rünno Lassi. Järva vallavolikogu opositsioon valimisel ei osalenud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2017. aastal parteituna IRLi nimekirjas Järva vallavolikogusse valitud Rünno Lass ütles, et ettepaneku võtta vastu koalitsioonilepingu järgi EKREle kuuluv vallavolikogu aseesimehe koht tegi talle erakonna Järva valla juhatus.

«Olen olnud Koeru vallavolikogu esimees ja selle ametiga tuttav ning kohalikus poliitikas tegutsenud pea 20 aastat, nii et mul on kogemust piisavalt, et Järva vallas volikogu aseesi­mehe ametit pidada. Erakonnaga liitumine oli osa ettepanekuga kaasnenud kokkuleppest,» selgitas Lass.

28.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto