Kirjanik Kalju Lepiku juubeliaasta avatakse Paides

Urmas Glase
Copy
Kui Kalju Lepik 1944. aastal Hiiumaalt Rootsi põgenes, sai temast Eesti vabaduse eest võitleja, sõdalane värsivibuga, nagu eesti kirjanduslugu teda nüüd tituleerib.
Kui Kalju Lepik 1944. aastal Hiiumaalt Rootsi põgenes, sai temast Eesti vabaduse eest võitleja, sõdalane värsivibuga, nagu eesti kirjanduslugu teda nüüd tituleerib. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Järgmise laupäeva, 13. juuni keskpäeval on Paide Vallimäel Järvamaalt võrsunud luuletaja Kalju Lepiku 100. sünniaastapäeva tähistamise avaüritus.

Kalju Lepiku juubeliaasta avaüritusel teeb ettekandega kirjanik Wimberg, kodanikunimega Jaak Urmet. "Lepiku luulet loeb Koeru meeste luuleklubi.  Kaetud on kohvilaud ja avatud teemakohane näitus. Ühtlasi tutvustame Kalju Lepiku juubeliaasta üritusi, mis kulmineeruvad sügisel Koerus  luulepäeva, mälestusmärgi avamise ja konverentsiga," tutvustas Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts.

Mülts lisas, et ettevõtmine on korraldatud eesmärgiga teadvustada keskeestlastele nende kodukohast pärit tuntud kirjamehe loomingut ja pärandit. Eriti on oodatud avaüritusest osa saama kooliõpetajad, raamatukogude töötajad ja kultuurikorraldajad. 

Tagasi üles