Kirjanik Kalju Lepiku juubeliaasta avatakse laupäeval Paides

Urmas Glase
Copy
Kui Kalju Lepik 1944. aastal Hiiumaalt Rootsi põgenes, sai temast Eesti vabaduse eest võitleja, sõdalane värsivibuga, nagu eesti kirjanduslugu teda nüüd tituleerib.
Kui Kalju Lepik 1944. aastal Hiiumaalt Rootsi põgenes, sai temast Eesti vabaduse eest võitleja, sõdalane värsivibuga, nagu eesti kirjanduslugu teda nüüd tituleerib. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Laupäeva, 13. juuni keskpäeval avatakse Paide vallimäel Järvamaalt võrsunud luuletaja Kalju Lepiku sajanda juubeliaasta.

Kalju Lepiku juubeliaasta avasündmusel esineb teemakohase ettekandega kirjanik Wimberg, kodanikunimega Jaak Urmet. "Lepiku luulet loeb Koeru meeste luuleklubi.  Kaetud on kohvilaud ning avatud teemakohane näitus. Ühtlasi tutvustame Kalju Lepiku juubeliaasta sündmusi, mis kulmineeruvad sügisel Koerus toimuva luulepäeva, mälestusmärgi avamise ja konverentsiga," loetles juubeliaastel eesseisvaid sündmusi Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts.

"Ettevõtmine on korraldatud eesmärgil, et teadvustada kesk-eestlastele nende kodukohast pärit tuntud kirjamehe loomingut ja pärandit," ütles Mülts lisades, et eriti on oodatud avasündmusest osasaama kooliõpetajad, raamatukogude töötajad ning kultuurikorraldajad. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles