Sisukord
Uudised
Postimees

Suvi tuleb Paide keskväljakul harjumatult vaikne

3 min lugemist
  • Suure tõenäosusega sel aastal Paide keskväljakul ruumieksperimenti ei toimu
  • Lõpliku otsuse langetab Paide linnavalitsus eeloleval esmaspäeval
  • Tartu võttis Paidest eeskuju ja avas raekoja platsiga piirneva ala jalakäijatele
  • Tüli kesklinna ettevõtjate ja majaomanikega on tingitud suhtlemisprobleemidest
Ruumieksperimendi eestvedaja Maiko Kesküla meelest on Paide keskväljaku suvise ümberkujunduse ärajätmine kaotus, sest suvel sünnib linnas niigi vähe ja ruumikieksperiment hoiaks linnasüdamel elu sees. FOTO: Dmitri Kotjuh

Paide linnapea Priit Värk ütles, et linnavalitsus langetab lõpliku otsuse esmaspäeval, kuid praegu kipub kaalukauss vajuma sinnapoole, et keskväljaku ruumieksperimendil tuleb tänavu vaheaasta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ruumieksperimendi eestvedaja Maiko Kesküla loodab, et enamik linlasi mõistab, et see on kaotus. «Eriti kurb on noorte pärast, kes olid suviti keskväljakul aktiivseimad ajaveetjad. Nüüd hakkavad nad lihtsalt kooskäimiskohta ja tegevust otsima kuskilt mujalt,» lausus ta. «Linnasüda on suhteliselt elaniketa, seetõttu häiris keskväljakul õhtusel ajal tehtav inimesi vähem.»

Maiko Kesküla selgitusel on nii keskväljakule rajatud atraktsioonid kui ka üritused kolme aastaga iga kord aina huvitavamaks, mitmekesisemaks ja paremaks läinud ning meeskond ei taha teha lahjemat versiooni, mida eriolukorra lõppedes kehtima jäänud piirangud eeldavad.

04.06.2020 09.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto