T, 7.02.2023

Järva jahilasketiir võõrustas esimest võistlust

Anne Põder
Järva jahilasketiir võõrustas esimest võistlust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti meistrivõistlustele jahilaskmises kogunes Jalametsale üle 65 oma ala tipu, kes andsid uuele kompleksile head tagasisidet.
Eesti meistrivõistlustele jahilaskmises kogunes Jalametsale üle 65 oma ala tipu, kes andsid uuele kompleksile head tagasisidet. Foto: Dmitri Kotjuh

Järva valda Jalametsa kanti rajatud Eesti üks suuremaid jahilasketiire hakkab valmima, nüüd on seal korraldatud ka esimene suurejooneline võistlus, kuhu tuli mõõtu võtma Baltimaade jahilaskurite koorekiht.

Lasketiir on rajatud Järvamaa jahimeeste eestvedamisel. Seal saab elektrooniliste märkide pihta lasta ühel ajal nii kuulide kui ka haavlitega, mis teeb sellest ühe universaalseima kompleksi Eestis.

Jahilasketiiru eestvedaja Igor Homin ütles, et esimeses järgus valmis kuulilaskerada. Et Eesti jahilaskespordis on kuulilaskmise kandepind väiksem kui haavlilaskmisel, otsustasid nad enne ametlikku avamist ehitada ka haavlilaskmise osa. «Selleks kevadeks oligi laskeharjutuste tegemiseks valmis nii 50 kui 100 meetri rada ning võis oma ala parimad kohale kutsuda,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles