T, 6.12.2022

Tikupoiss ja naisteklubi kinkisid lastele meeleoluka päeva

Anne Põder
Tikupoiss ja naisteklubi kinkisid lastele meeleoluka päeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Taheva asenduskodu lapsed said Tikupoisi heategevuspäeval juhataja Tanel Tease juhendusel oma käega soojast pesast kanamune võtta ja nendest hiljem kokkade valmistatud pannkooke süüa.
Taheva asenduskodu lapsed said Tikupoisi heategevuspäeval juhataja Tanel Tease juhendusel oma käega soojast pesast kanamune võtta ja nendest hiljem kokkade valmistatud pannkooke süüa. Foto: Dmitri Kotjuh

Teisipäeval võõrustas Tallinna–Tartu maanteel Paia ristis tegutsev Tikupoisi restoran Taheva sanatooriumi asenduskodu lapsi, kes veetsid meeleoluka päeva batuudil hüpates, mesilasi vaadates, taimi kastes ja kanadelt mune korjates.

Taheva asenduskodu juhataja Jane Kask ütles, et sõit Valgamaalt Koiva jõe äärest algas juba hommikul vara, kuid see neid ei morjendanud, sest iga võimaluse igapäevarutiinist välja saada võtavad nad alati suure elevusega vastu. «Tulime Tikupoissi 14 lapsega, kes elavad kolmes asendusperes,» täpsustas ta.

Kask selgitas, et ettevõtte nimes olev sõna «sanatoorium» on pisut eksitav, kuid selle taga on suur hoolekandeasutus, kus saavad kokku erihoolekanne, asenduskodud ja vanadekodu. «Koos töötajatega on meil iga päev toita 125 suud,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles