Valgehobusemäe rajad pakkusid tipprattureile põnevust

Martin Loo pani oma paremuse maksma just raja tehnilistel osadel.

FOTO: Eerik Överus

Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja III etapp – Valgehobusemäe XCO toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse XCO rajal. Lisaks juba teatud-tuntud ränkrasketele tõusudele ja julgust ning osavust nõudvate tehnilistele elementidele saabus võistlejaid proovile panema ka erakordselt kuum suveilm. 

Sarja korraldajatel on eriline heameel tõdeda, et laste- ja noorteklasside osavõtjaskond näitab pidevat kasvutrendi. Samasugust heameelt valmistas meie eliitklasside absoluutse tipu osavõtt.

Naiste eliitklassis avaldas Mari-Liis Mõttus südi vastupanu alles selle aasta esimest XCO starti teinud Janika Lõivule. Sõidu teises pooles suutis Lõiv siiski veenvalt tõestada, kes on Eesti esinumber. Tema võiduaeg viieringilisel sõidul oli 1:25:07. Teise kohaga pidi leppima seega Mõttus ning naiste arvestuse kolmanda koha saavutas Iiris Takel.

Meeste eliitklassis üritas maastikumaratonide spetsialist Peeter Pruus anda lahingut meie XCO esinumbrile Martin Loole. Rasked tõusud lõid selleks eelduse ja pealtvaatajate rõõmuks suutis Pruus esimestel ringidel Lood nägemisulatusest mitte välja lasta ja õhus olid ootused tõsisest duellist.

Paraku pööras Loo tehniliste elementide filigraansemal läbimisel sõidu pisitasa enda kasuks ja nii tuligi Pruusil finišis pea minutiga alla vanduda. Loo kulutas viieringilise võistlussõidu läbimiseks 1:10:21. Teise koha saavutas Pruus ja meeste eliitklassi kolmanda koha auhinna võttis Peeter Tarvis.

Laste- ja noorteklasside võitjad:

N10 Marta Mõttus

M10 Olle Härmat

N12 Linda Lensment

M12 Sebastian Suppi

N14 Maribel Rannala

M14 Matthias Mõttus

N16 Annabrit Prants

M16 Johann Mattias Puuorg

MJ Oskar Kontus

Harrastajate ja seeniorklasside võitjad:

Sportklass Raiko Kaldoja

Sen1 Imre Ojavere

Sen2 Margus Malva

Sen3 Alar Reiska

Tagasi üles