Volvo kutsub turvavööprobleemi tõttu Eestis tagasi tuhandeid autosid

Volvo logo

FOTO: SYSPEO/SIPA/scanpix

Hiina Geely'le kuuluv Rootsi autofirma Volvo Cars teatas, et kutsub ülemaailmselt tagasi hooldusse pea 2,2 miljonit autot, Eestis puudutab probleem enam kui 4300 autot.

Probleem puudutab esiistmete turvavöödega ühendatud teraskaablit, mis teatud tingimustes aja jooksul kulub ja nõrgeneb, vähendades turvavöö kaitsevõimet, teatas firma.

Volvosid Baltimaadesse toova Volvax Balti turundusdirektor Tiit Lillipuu ütles Postimehele, et 2007.–2020. mudeliaasta autode esiistmete turvavööde kinnitust puudutav teenindussekutsumine on praegu väga värskes faasis ja ettevõtteni pole kogu vajalik teave tehasest praeguseks veel jõudnud.

Volvaxile teadaolevalt kuulub Eestis teenindussekutsumise alla 4318 Volvot. "Arvestades aga seda, et  Volvo on üks populaarsemaid imporditavaid sõiduautomarke Eestis, võib arvata, et tegelik hulk on oluliselt suurem, sest märgatav osa sissetoodud vanematest sõidukitest ei ole kunagi Volvo volitatud teenindust külastanud," nentis Lillipuu. "Koostöös maanteametiga jõutakse loodatavasti siiski ka nende autode omanikeni. Teavitame Volvo kliente Eestis suve jooksul, et kokku leppida Volvo teenindusekülastused."

Praegu teadaolevalt tarnib tehas vajalikud osad, et võimalikud vigased turvavöökinnitused Volvo kulul oma esindustes välja vahetada, alates novembrikuust. Seni võivad Volvo-omanikud oma sõidukeid edasi kasutada.

"Anname Volvo ja Info-Auto kodulehtedel ja sotsiaalmeedikanalites lähipäevil teada, millele pöörata tähelepanu oma Volvo esiistmete turvavööde kasutamisel ja mida teha selleks, et olla teavitatud, kas teie sõiduk kuulub teenindussekutsumise alla," kinnitas Lillipuu.

Tagasi üles
Back