Nädalavahetus kostitab ohtra vihmaga

Hoovihm.

FOTO: Artur Sadovski

Riigi ilmateenistus prognoosib, et nädalavahetusel sajab ohtralt vihma. Oodata on ka tugevat tuult, mistõttu ei pruugi vähemalt sel nädalavahetusel rannas peesitamisest midagi välja tulla.

Reedel (10.07) on maapinnalähedane õhurõhuväli kerges tõusutrendis, kuid kõrgemate kihtide õhuruumis on veel madalrõhkkond mõjusam. Sellises kombinatsioonis on öösel saju võimalus väike, päeval aga on tingimused soodsad rünksajupilvede arenguks. Siin-seal sajab hoovihma, püsib äikese võimalus. Mõõdukas tuul puhub öösel edelast, päeval pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on öösel 6..11, rannikul kuni 14°C, päeval 16..20°C.

Laupäeval (11.07) jõuab Läänemere õhuruumi madalrõhkkond, mis Eesti lähistel muutub järjest aktiivsemaks ja tõstab tuule tugevaks. Viimaste arvutuste järgi liigub keeris kas üle Läänemere või üle Saare-, Hiiumaa ja mandri looderanniku edasi Soome poole. Sel juhul on oodata algul kagutuule, seejärel edela- ja läänetuul tugevnemist sisemaal üle, saartel ja rannikul üle 20 m/s, õhtul võib mere ääres puhanguid 25 m/s olla. Madalrõhkkond toob kaasa rohkelt niiskust ja tiheda vihmasaju. Õhutemperatuur on öösel 7..12, rannikul kuni 15°C, päeval 16..21°C.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeva (12.07) öösel eemalduva madalrõhkkonna järel sajuhood hõrenevad, aga puhub veel väga tugev, rannikul suisa tormine läänekaare tuul. Päeval on tõusva õhurõhu foonil nii päikest kui vihmahooge. Jätkub edela- ja läänetuule nõrgenemine. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval 17..20°C.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Tagasi üles