Sisukord
Järva Teataja
Paberleht

Kiriku uks naudib raviprotsessi

2 min lugemist
  • Aegade jooksul on kiriku peauks olnud väga erinevat tooni
  • Kõige originaalilähedasem toon on tume pruunikasroheline ehk khakitoon
  • Kiriku peauks saab oma kohale tagasi tõenäoliselt augusti lõpuks
Koeru kirikus on peaukse ava ajutiselt täidetud OSB-plaatidega. Restaureeritud uks saab oma kohale tagasi augusti lõpuks. FOTO: Dmitri Kotjuh

Juba mõnda aega on Koeru kiriku peasissekäigu ees ukse asemel ajutine OSB-plaatidest avatäide. Vana ja väärikas peaportaal tõsteti paar kuud tagasi hingedelt maha, et see Pärnumaal asuvasse OÜ Puidupoisid töökotta restaureerimisele toimetada. OÜ Puidupoisid meister Joel Roos ütles siis naljatamisi, et uks viiakse sanatooriumiravile.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paar kuud hiljem on Koerust pärit patsient Roosi kinnitusel ravile hästi allunud. «Ütleme nii, et ravi kannab vilja, aga nõuab veel natuke aega. Esiteks võtab renoveerimisprotsess kui selline aega ja teiseks on meil töökojas ka teisi patsiente – sanatoorium on suur,» rääkis ta.

Praeguseks on ukseleng saanud peale kaks värsket värvikihti ning värvitoon pole valitud ehituspoe värvikaardi järgi, vaid nagu muinsuskaitsealuse ehitise puhul tavaks, arutavad tööde tegijad väikseimagi pisiasja läbi muinsuskaitseameti spetsialistidega. Nii ka selle, millist värvi restaureeritud uks lõpuks olema saab.

14.07.2020 18.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto