:format(webp)/nginx/o/2018/11/22/11594510t1h32a3.jpg)
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja valimisliidud Suur-Järvamaa ning Järva valla heaks alustavad uue koalitsiooni moodustamisega Järva vallas.
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja seni Järva valla volikogus opositsioonis olnud valimisliidud Suur-Järvamaa ning Järva valla heaks on otsustanud alustada koostööd, et moodustada uus ja tõhus koalitsioon. Kolm osapoolt on ühisel meelel, et Järva vald vajab suuremat tõuget ääremaastumise peatamiseks ja valla elanike heaolu tõstmiseks.
EKREsse kuuluv Järva valla volikogu aseesimees Rünno Lass lausus, et uus loodav koalitsioon peab maksimaalselt pingutama, et peatada väljarännet Järva vallast ning luua sobivad tingimused noorte perede tagasipöördumiseks maale.
„Kuigi järgmiste kohalike omavalitsuse valimisteni on jäänud napilt üle aasta, on uuel koalitsioonil indu ja jõudu teha aastaga ära suur töö, et tagada kõrgel tasemel teenused ja väärt elukeskkond valla kodanikele ning kestlik stabiilne ettevõtluskeskkond ettevõtjatele. Rahvaerakond on otsustanud alustada tööd uue võimuliiduga, et lubadusi ka päriselt ellu viia. Seni töötanud koalitsioon oli jõudnud ummikusse, koalitsioonipartnerite vahel puudub koos edasiminekuks vajalik usaldus, mis päädis koalitsiooni ühe osapoole korduvate katsetega asendada EKRE ühega valimisliitudest," selgitas Lass.
Ta lisas, et kui pole koostööd, siis sellest kannatavad kõige enam Järva valla inimesed ja ettevõtjad ehk kogu valla edasine areng.
EKRE esitab uueks vallavanema kandidaadiks endise pikaaegse diplomaadi ja välisteenistuja Valdo Helmelaidi. Helmelaidi perekond on Järvamaaga tihedalt seotud ja ta on otsustanud rakendada oma pikaaegset kogemust avalikus sektoris Järva valla heaks. Valdo Helmelaidi hinnangul ei saa ta töö olema kerge: „Kahtlemata on vastutus väga suur, kuid olen andnud nõusoleku, et annan endast parima Järva valla juhtimisel ja püsititatud eesmärkide saavutamisel. Olles elanud suurema osa teadlikust elust pealinnas või välisriikides diplomaadina, on mul hea meel olla eeskujuks paljudele, et pöörduda tagasi maale ja ehitada Eesti riiki oma esivanemate maadel, kus vaid loetud põlvkonnad tagasi on pärit ka minu juured.“
Järva vallavolikogus on 21 kohta
Pärast 2017. aasta valimisi oli Reformierakonnal viis, valimisliitudel Järva Valla Heaks ja Suur-Järvamaal neli, EKRE-l ja Isamaal kolm kohta ning Keskerakonnal ja Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal üks koht.
Pärast valimisi moodustasid koalitsiooni kõik erakonnad, kellel on 21 kohaga volikogus 13 kohta. Opositsiooni jäänud valimisliitudel on kahe peale kaheksa kohta.
Tänavu suvel teatas Isamaa nimekirjas volikokku pääsenud Rünno Lass, et liitus EKREga ja temast sai seejärel vallavolikogu aseesimees. Seega sai EKRE arvestada volikogus juba nelja häälega.
Nüüd on Järva vallavolikogus tuntavalt paranenud hoopis Keskerakonna seis. Valimiste järel oli nii Keskerakonnal kui ka Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal üks koht, kuid sotside nimekirjas volikokku pääsenud Getter Klaas liitus kaks aastat tagasi Keskerakonnaga. Nüüd hääletab nendega koos ka EKRE nimekirjas olnud Külvar Mand. See viimane muutus tähendab, et Keskerakond saab arvestada volikogus kolme häälega ja EKRE meeskond kahanes neljalt kolmele liikmele.
Ainsana on seni muutusteta püsinud Reformierakonna ja valimisliitude nimekirjad.