Vabatahtlikud on oodatud toitu koguma

Kuido Saarpuu
Copy
Toidukogumine Valgas
Toidukogumine Valgas Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Toidupankade toidukogumispäevad toimuvad 11. ja 12. septembril toidupoodides üle Eesti. Kõik särasilmsed heasoovijad on oodatud liituma vabatahtlike meeskonnaga, et aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. 

Toidukogumispäevad toimuvad 49 erinevas toidupoes üle Eesti. Esindatud on Prisma, Rimi, Selveri, Coop’i ja Maxima toidupoed. Toidukogumispäevadel on eraisikutel võimalus kaasa lüüa Toidupankade töös ning teha mõnetunnine heategu, mis aitab muuta kellegi elu paremaks.

Septembris toimuvatel üle-eestilistel toidukogumispäevadel oodatakse osalema üle 900 vabatahtliku, kes aitavad kahe päeva jooksul toiduannetusi koguda. Vabatahtlike ohutuse tagamiseks koroonaviiruse leviku tingimustes pakutakse vabatahtlikele isikukaitsevahendeid (maskid, kindad) ning võimalust käte desinfitseerimiseks. 

Järvamaal kogutakse toiduannetusi Paide Maksimarketis ja Türi Konsumis.

Nii 11. kui 12. septembril toimub töö kahes vahetuses, mis kestavad 3 tundi. Reedel algab esimene vahetus kell 12 ja laupäeval kell 10.

Vabatahtlike ülesandeks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja annetatud kaup transpordiks ette valmistada.

Lisaküsimuste puhul tasuks Järvamaa päevade osas ühendust võtta Järvamaa Toidupanga koordinaatori Petri Huittiga telefonil 5385 9971 või jarvamaa@toidupank.ee.

Toidupanga juhataja Piet Boerefijn ütles: “Vabatahtlike panus on meie jaoks väga oluline. Kui saate oma kohalikus poes olla vabatahtlikuna mõned tunnid abiks ja kaasata sellesse ka oma sõpru, perekonda ja kolleege, siis sellel on väga positiivne mõju kohaliku piirkonna abivajajate jaoks.” Piet Boerefijn lisas: „Töötute hulk on viimastel kuudel kasvanud ja see väljendub ka Toidupanga toiduabi saajate arvu kasvus. Toidukogumispäevadel tehtud eraisikute annetused on toimetulekuraskustes inimeste abistamisel alati olnud suureks toeks. Ka sel sügisel tahame koguda toitu nendele, kes seda väga vajavad.”

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu.

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Samast aastast on korraldatud ka regulaarselt toidukogumispäevi. Tänaseks tegutseb Eesti 15 Toidupanka, kes töötavad päevast päeva selle nimel, et päästa kaubandusest söögikõlbulik toit ja jagada see puudust kannatavatele inimestele. 

Vabatahtlike registreerimiseks on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks. Vabatahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses. Esimesed vahetuse algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00. Mõnes kaupluses alustatavad vabatahtlikud varem või hiljem ning on piirkondi, kus aktsioon toimub vaid ühel päeval. Registreerumiskeskkonnast leiab täpse info vabatahtlike vahetuste kellaaegade ja kõikide aktsioonis osalevate kaupluste kohta.

Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Toidukogumispäevadel annetatud toit hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba aktsioonile järgneval nädalal.

ANNETA

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele: 

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA) ja Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles