Pardiralli kogus vähihaigete laste toetuseks rekordsumma

Merit Männi
, ajakirjanik
Copy
Pardiralli. Märt Avandi ja president Kersti Kaljulaid.
Pardiralli. Märt Avandi ja president Kersti Kaljulaid. Foto: Pardiralli

Augusti lõpus toimunud heategevuslik Pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks 414 564 eurot, tegemist on ürituse rekordiga.

Kokku osales seitsmendat korda peetud Pardirallil 15 246 vanniparti, mis nüüd on taas teel talvekorterisse, ühtegi kummiparti loodusesse ei jää, edastas korraldaja.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu kõneisik Märt Avandi ütles, et Pardiralli on muutnud inimeste suhtumist head tegemisse.

“Kevadel, mil kogu maailm oli teadmatuses eriolukorras kestvusest ja peamiseks eesmärgiks inimeste tervis ja heaolu, pidime tegema otsuse, et Pardirallit sel aastal korraldada ei saa. Traditsiooniliselt on Pardiralli olnud suve alguse pidu. Ent koostöös ETV-ga sündis lahendus, mis 30. augustil tuhandete televaatajate silme ees teoks sai,” ütles Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juht Kaili Semm.

Kogutud annetussummast 30 000 eurot läks Eesti Puuetega Inimeste Kojale. 

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu poolt algatatud vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama. 

WRC Rally Estonial lähevad Karl ja Gustav Kruuda starti Pardiralli sümboolikaga ralliautodega. Veel sel ja järgmisel nädalal saab telefoni teel teha  Pardirallile annetusi. (BNS)

Tagasi üles