E, 6.02.2023

Tunnustatute hulka mahtus ka Järvamaa arst

Järva Teataja
Tunnustatute hulka mahtus ka Järvamaa arst
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arstikabinet. Foto on illustratiivne.
Arstikabinet. Foto on illustratiivne. Foto: Tairo Lutter / Postimees

11. septembril tunnustatakse Pärnus toimuval Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil 92 perearstipraksist üle Eesti.  Teiste seas tunnustatakse ka Paide Perearstikeskuses tegutsevat Tereza Maskinat.

 

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme Elle-Mall Sadraku sõnul selgitati parimad praksised välja seltsi koostatud perearstipraksiste kvaliteedijuhise alusel: „Hinnatakse nii kliinilist tööd kui ka töökorraldust, kuna need on kõige enam ravikvaliteediga seotud. Selleks peavad olema täidetud mitmed kriteeriumid. Rõhutan siinkohal üle, et kui sinu perearsti ei ole nimekirjas, ei tähenda see seda, et kvaliteetne arstiabi pole tagatud ja arst ei vääriks sinu personaalset tunnustust.“

Perearstide selts töötas kvaliteedijuhised välja juba kümme aastat tagasi. Selle eesmärk oli väärtustada ja hinnata praksiseid nende kriteeriumide alusel, mis on objektiivsed ja otseselt kliinilise tööga seotud.

Aastatega mitmekordistunud on ka tunnustust pälvivate perearstikeskuste hulk: „Kui aastal 2010 oli neid keskusi 18, siis tänavu tunnustame 92 perearstikeskust üle Eesti. Eraldi toome välja üheksa perearstikeskust, kes on kõrgeima taseme saavutanud kümme aastat järjest,“ räägib Sadrak.

Märksõnad
Tagasi üles