Sisukord
Uudised
Paberleht

Kirikut täidavad veel mõnda aega tellingud

2 min lugemist
  • Tudengid teevad tööd ka kooli kõrvalt
  • Kirikust on läbi käinud suurel hulgal restaureerijaid
  • Tellingutelt näeb seda, mida muidu ei näe
Hilkka Hiiop, Koeru kirik; uuringud. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Varakevadest alates ajutiselt peaukseta jäänud Koeru kirikus hakkavad kogu kevadsuve kestnud ennistus- ja uurimistööd peatselt läbi saama. Loodetavasti on uks ja renoveeritud aknad oma kohal tagasi kuu lõpuks. Ka kirikusse püstitatud tellingud, mis olid abiks Eesti kunstiakadeemia tudengitele nende uurimistööde juures, pakitakse peatselt kokku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kiriku peauks tõsteti hingedelt maha ja toimetati Pärnumaal asuvasse OÜ Puidupoisid töökotta märtsis ning kuni praeguseni on selle asemel OSB-plaatidest avatäide. Kirikuõpetaja Jaanus Tammiste sõnas, et nüüdseks on ukse ennistus küll lõppenud, ent oma kohale jõuab see tagasi siis, kui on lõpetatud ka kevadel alanud akende tööd. Nende kallal on asjatundjatel veel vaja veidi nokitseda. «Viimati rääkisin meister Joel Roosiga ja ta ütles, et ehk õnnestub uks ja aknad paika saada kuu lõpuks,» sõnas Tammiste.

Et aknad, mille asemel on praegu samuti OSB-plaadid, jälle oma kohale panna, tuleb oodata seni, kuni on kirikust maha võetud tellingud, mis on sinna püsti pandud kunstiakadeemia tudengite uurimistööde tarbeks.

10.09.2020 15.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto