Türi staadionil jagati meistritiitleid

Meeste kuulitõuke ja kettaheite esikolmik oli täpselt sama: esikoht Neemo Kull, teine koht Gert Valdsalu ja kolmas Kevin Kangur. Spordimehi autasustas Grit Šadeiko. Foto: Kergejõustikuklubi Järvala/Facebook

Eile ja täna selgusid Türi staadionil Järvamaa kergejõustiku meistrid. Kolm tiitlivõitu võttis kaasa Karolina Õun, kahe medaliga lahkusid Gerd Valdsalu, Neemo Kull, Kai Melli Kapten ja Erko Hendrik Mõttus.

Alade lõikes oli kõige suurem konkurents 100 meetri jooksudes, kaugushüppes ja kettaheites.

Meeste sprindi võitis Andreas Kase ajaga 11,4, mis oli küllaltki turvaline edumaa 11,7-ga lõpetanud Raiko Pardeli ees. Kolmas oli ajaga 12,0 Mehis Meesaak.

Naiste 100 meetri rajal oli kiireim Karolina Õun, kes võitis meistritiitli ajaga 13,0. Teine oli Liis Margaret Tamme ajaga 14,5 ja kolmas Diandra Leppenit ajaga 14,6.

Kaugushüppes lendas meeste arvestuses kõige kaugemale Gert Valdsalu. Tema pikimaks hüppeks mõõdeti 6.77 meetrit. Markus Anvelt hüppas 6.66 ja sai selle eest teise koha ning kolmanda koha väärilise hüppe tegi 5.99 meetrise õhulennuga Mehis Meesaak.

Naiste konkurentsis tegi pikima õhulennu Karolina Õun, kes maandus liivakasti 5.12 meetri kaugusel. Diandra Leppeniti parimaks hüppeks jäi seekord 4.13 meetrit ja Liis Margaret Tamme hüppas 3.87 meetrit.

Kettaheites võidutses vanameister Neemo Kull, kelle kettakaare pikkuseks mõõdeti kõige õnnestuma katse järel 48.73 meetrit. Sellele tulemusele polnud konkurentidel midagi vastu panna. Teise koha sai 37.27meetrise heite eest Gert Valdsalu ja kolmanda koha 36.04 meetrit ketast lennutanmud Kevin Kangur.

Ülejäänud alade võidud jagunesid meestel nii: 1500 meetri jooks Ragnar Raud ajaga 4.42,8, kolmikhüpe Gert Valdsalu 12.72 meetrit, kuulitõuge Neemo Kull 14.70 meetrit, kõrgushüpe Erko Hendrik Mõttus 1.80 meetrit, odavise Karmo Karu 43.40, 400 meetri jooks Erko Hendrik Mõttus 59,4.

Naised jagasid ülejäänud aladel aga võidumedalid nii: 800 meetri jooks Christina Rohi 2.49,5, kolmikhüpe Hanna Katariina Miller 9.51 meetrit, kuulitõuge Kai Melli Kapten 11.24 meetrit, kettaheide Kai Melli Kapten 33.68, kõrgushüpe Nele Krebsbach 1.45 meetrit, odavise Deivi Kõll 39.53 meetrit ja 400 meetri jooks Karolina Õun 65,9.