Tõrvaaugus tuleb taas metsa-ja matkapäev

Metsa-ja matkapäev Tõrvaaugus

FOTO: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Laupäeval, 19.septembril algusega kl.11 toimub Rassi külas Tõrvaaugu XXVII metsa- ja matkapäev.

Metsapäev on pika traditsiooniga üritus, mida peetakse siin juba 27. korda ja seda metsatöötajate päeva tähistamiseks ning küla traditsioonide hoidmiseks.

Metsapäeval näeme, kuidas aeti vanasti tõrva, saab osaleda mitmesugustel metsanduslikel võistlustel ja metsamatkal.  Avatud on seenenäitus ning teadjad annavad nõu, milliseid seeni korjata. Seekord on taas seenetundjaks Külli Kalamees-Pani. Huvitavat tegevust peaks korraldajate sõnul jätkuma nii suurtele kui ka väikestele.

Väikese tervituskontserdiga on lubanud külla tulla ka Suue-Jaani pasunakoor. Korraldajad on hoolitsenud ka selle eest, et osalejad ei peaks kannatama tühja kõhtu.

Väikese tervituskontserdiga on lubanud külla tulla ka Suue-Jaani pasunakoor. Korraldajad on hoolitsenud ka selle eest, et osalejad ei peaks kannatama tühja kõhtu.

Päevakorras on lisaks matkale ja õpitubadele mitmesugused võistlused nagu silmateritamine, raievõistlus, traktoristide mitmevõistlus, viktoriin ja veel mõndagi huvitavat. Metsapäeval on avatud ka võimalus osta-müüa omatoodangut. Osa võivad võtta kõik huvilised, võistlusvahendid kohapeal olemas ning võistlusteks registreerimine alates kl 10.30st.

Kogu üritus on osalejatele tasuta. Metsapäeva korraldab Rassi Külaselts.

Projekti rahastab Siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest, Türi vallavalitsus ja Rassi Külaselts. Metsapäeva toetab RMK.

Osavõtust teada anda hiljemalt 15. septembriks telefonil 505 3401 või e-posti aadressil: elor.ilmet@rmk.ee.

Tagasi üles
Back