P, 5.02.2023

Koigis sai mekkida nii magusat kui soolast moosi

Anne Põder
Koigis sai mekkida nii magusat kui soolast moosi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koigi mõisa moosikonkursile toodi 19 moosi, millest žürii valis välja kolm erilisimat. Oma maitsemeeled panid selle tarvis tööle restorani Mimosa peakokk Juhan Heinsalu (keskel), mõisa perenaine Annela Ojaste (vasakul) ja Koigi põhikooli kodunduse õpetaja Sirje Pääslane-Tippi.
Koigi mõisa moosikonkursile toodi 19 moosi, millest žürii valis välja kolm erilisimat. Oma maitsemeeled panid selle tarvis tööle restorani Mimosa peakokk Juhan Heinsalu (keskel), mõisa perenaine Annela Ojaste (vasakul) ja Koigi põhikooli kodunduse õpetaja Sirje Pääslane-Tippi. Foto: Anne Põder

Laupäeval Koigi mõisa hoovil peetud moosilaada parima konkursil leidus igat masti keediseid. Kes tahtis, sai suutäie soolast ja takkapihta ka maotäie magusat.

Oma moose ja hoidiseid tutvustasid kohalikud perenaised ja ettevõtjad. Kaie Altmets ütles, et aasta on metsaandide poolest rikas ja kõikvõimalikke moose kokku segada on lausa lust. Tema selle aasta lemmik on mustika-pohlamoos. «Mõlemat marja on nii palju, et mõtlesin need kokku panna. Tulemus tuli huvitav, sest mõlema maitset on tunda, kuid kumbki ei jää domineerima. Pigem mõtledki, et oot-oot, mis moos see nüüd on,» selgitas ta.

Altmetsa ütlust mööda on vihm metsas välja meelitanud ka seened ja nii oli tal ka marineeritud segaseeni pakkuda.

Märksõnad
Tagasi üles