Verston kolis asfaltitehase naabermaakonda

Verstoni mobiilne asfalditehas.

FOTO: Andres Raudjalg

Teedeehitusfirma Verston Ehitus kolis augusti lõpus oma mobiilse asfalditehase Viljandi vallas Lolu külas asuvasse Pombre II kruusakarjääri. Tehases hakatakse peatselt tootma asfalti Verstoni poolt rekonstrueeritavale Nõmme-Mustla vahelisele teelõigule, kuid tehase ja masinate kohalolek tagab parema hinnaga tööd ka teistele piirkonna tellijatele.

Verston Ehituse juhatuse esimehe Veiko Veskimäe sõnul annab mobiilne asfalditehas võimaluse viia asfalditootmine suurtele teedeehitusobjektidele lähemale, mis tagab tööde kiirema ja soodsama teostamise, säästab oluliselt tööjõuressursse ning keskkonda. 

„Asfalteerimistööd tähendavad tonnide viisi autokoormatega asfaldisegu vedamist objektile – mida kaugemalt tuleb seda teha, seda suurem on ajakulu, kõrgem tööhind ning koormus keskkonnale. Kui tavapäraselt tuleks Eestis asfalt ja masinad tuua kas Tallinnast, Pärnust või Tartust, kus asuvad statsionaarsed asfalditehased, siis tänu mobiilsele asfalditehasele on hetkel kõik vajalik olemas siinsamas Viljandimaal. See aga muudab lähipiirkonna klientidele asfaldi tootmise ja paigaldamise oluliselt soodsamaks,“ kutsub Veskimäe kohalikke üles võimalusel just praegu teede ja platside ehitustöid ette võtma.

Verston Ehituse juhatuse esimehe Veiko Veskimäe sõnul annab mobiilne asfalditehas võimaluse viia asfalditootmine suurtele teedeehitusobjektidele lähemale, mis tagab tööde kiirema ja soodsama teostamise, säästab oluliselt tööjõuressursse ning keskkonda.

Verstoni tehases ei toodeta asfalti mitte ainult enda firma rajatavatele objektidele, vaid ka teistele teedeehitusfirmadele, kes piirkonnas ehitavad. „Hetkel me pole veel Verstoni rekonstrueeritaval Nõmme-Mustla teelõigul asfalteerimiseni jõudnud, kuid asfalditehas juba töötab ning toodame materjali Nurme Teedeehituse poolt rekonstrueeritavale Kõpu-Rihkama teelõigule. Ka konkureerivatel teedeehitusfirmadel, kellel endal asfalditootmise võimekust pole, on mõistlik tellida asfalt kõige lähemal asuvast tehasest ning tavapraktikas seda ka tehakse,“ selgitas Veskimäe.

Enne Viljandimaale kolimist oli Verstoni mobiilne asfalditehas aasta aega üles pandud Järvamaale Karude karjääri, kus Verston tootis ja paigaldas asfalti Tallinna-Tartu maantee värskelt valminud Ardu-Võõbu neljarealisele teelõigule. Pombre II kruusakarjääri jääb asfalditehas järgmise suveni.

Verston Ehitus OÜ on 2010. aastal Paides tegevust alustanud teedeehituse täisteenust pakkuv ettevõte, mis omab kaasaegset masinaparki ning mobiilset asfalditehast. Ligi saja töötajaga Verston Ehituse tuntuimad projektid on näiteks Tallinnas Reidi tee rajamine ja Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali taristu ehitamine. Ettevõte panustab ühiskonda edasiviivatesse projektidesse ning toetab Kesk-Eesti jalgpalliklubi Paide Linnameeskond tegevust.

Tagasi üles
Back