Sisukord
Uudised
Paberleht

Mures kohalikud kaebasid sillaehituse peale

3 min lugemist
  • Kergliiklustee sillaehitus üle Vodja jõe kestab oktoobri lõpuni
  • Vodja jõgi on kaitsealune lõheliste elupaik ja Natura ala
  • Ehitegevus kujutab riski koelmutele, kui setted ei lase kalavastsetel kooruda
Nordpont OÜ projektijuhi Kristian Pärtma selgitusel ehitatakse üle Vodja jõe sild oktoobri lõpuks, misjärel ajutine tamm lammutatakse, torud eemaldatakse ja jõe looduslik olek taastatakse. FOTO: Urmas Glase

Viisu kergliiklustee ehituse käigus silla rajamine üle Vodja jõe on ajanud ärevusse kalasõbrad, kes kardavad, et jõe põhjas ja kallastel tehtavad kaevetööd võivad peletada kudemisele kogunevaid forelle. Halvemal juhul ummistada setetega ehituskohast sadakond meetrit allavoolu jäävad koelmud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aastaid forellijõgede kalarikkuse eest võidelnud Kalle Kroon prahvatas, et Eesti siseveekogusid majandatakse stalinistlikul viisil. Kroon pelgab, et Järvamaa ainus jõgi, kus jõeforelli veel leidub, rikutakse kudemisajale ohtlikult lähedale ajastatud ehitustöödega ära.

«Pärnu ja Esna jões forelli pole. Ka Seinapalu jões pole jõeforelli nähtud juba kaks aastat. Kõige hullem lugu on, et jõgedel pole peremeest, kes kalavarusid majandaks, nagu hoolitsevad jahtkonnad oma piirkonna ulukite eest,» lausus ta.

17.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto