Suvesoojus naaseb: uuel nädalal kerkib õhutemperatuur 23 kraadini

Pilved ja päike.

FOTO: Volker Riechert/PantherMedia / Volker Riechert

Kui lõppeval nädalal ja uue nädala alguses jäävad õhusooja maksimumid selgelt alla 20 kraadi, siis nädala teisel poolel naaseb suvesoojus ja plusskraade tuleb kuni 23, prognoosib ilmateenistus.

Esmaspäeva öösel liigub üle Eesti väike madalrõhulohk ja siin- seal tibutab vihma. Päeval libiseb üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja sajuvõimalus pärastlõunal väheneb. Õhtuks on merelt tulemas aga juba uus madalrõhulohk. Edelatuul tugevneb ja toob Eestisse soojemat õhku. Vihmavõimalus on samas väike. Öösel on sooja 7-13 kraadi, päeval tõusevad termomeetrinäidud 14-17 kraadini.

Teisipäeva öösel madalrõhulohk eemaldub ja päevaks liigub Skandinaavia lõunaosast Eestisse järgmine kõrgrõhuhari. Kuigi õhuke pilvekiht võib veel ka päeval päikest varjutada, siis sadu oodata pole. Öösel on edelatuul veel üsna tugev, päeval mõõdukas. Öösel on sooja 9-14, päeval 15-18 kraadi. 

Kolmapäeval jääb Eesti Ukraina ja Lõuna-Venemaale koondunud kõrgrõhkkonna loodeserva. Ilm on sajuta. Tuul pöördub lõunakaarde ja toob sooja juurde. Öösel on sooja 6-11, rannikul kuni 14 kraadi, päeval on sooja 17-22 kraadi. 

Neljapäevaks ja reedeks jääb Eesti idapoolse kõrgrõhkkonna ja läänepoolse madalrõhkkonna piirialale. Kuigi Põhjamerele koonduv madalrõhkkond aina süveneb, ei jaksa see praegustel andmetel kõrgrõhkkonna vastupanu murda. Hoovihmavõimalus on praegustel andmetel 50 protsendi piires. Tuul puhub lõunakaarest ja tasapisi tugevneb. Öösiti on sooja 10-15, päeval 18-23 kraadi.

Tagasi üles
Back