T, 30.05.2023

Viking Window esitles meeskonda

Kuido Saarpuu
Facebook Twitter
Comments
Korvpalliklubi 7 ja Järvamaa esindusmeeskond Paide Viking Window tutvustasid end Paide E-Piima spordihallis. Hooaja alguseni on veel veidi aega, esimene kodumäng on 9. oktoobril.
Korvpalliklubi 7 ja Järvamaa esindusmeeskond Paide Viking Window tutvustasid end Paide E-Piima spordihallis. Hooaja alguseni on veel veidi aega, esimene kodumäng on 9. oktoobril. Foto: Dmitri Kotjuh

Nädalavahetusel esitles Paide Viking Window korvpallimeeskond algava hooaja uut koosseisu ja peatreenerit. Siht on jõuda vähemalt kaheksa parima hulka, aga miks mitte himustada ka medalikohta.

Meeskonna juures aegade algusest peale olnud ja abitreenerina jätkav Janno Viilup ütles, et eelmise, pooleli jäänud hooaja järel mõtlesid nad pikalt, kas üldse jätkata esiliigas. «Otsus siiski esiliigasse jääda tuli augusti teises pooles, kui uus peatreener Meelis Songe ütles jah-sõna ja võistkonnaga liitumisest oli huvitatud mõni päris hea mängija,» lausus ta.

Meeskonda lisandusid Gaspar Bibikov, Patrik Peremees, Kiur Akenpärg, Silver Suurorg ja Rauno Tikko. Uus peatreener Meelis Songe töötab Tallinnas kehalise kasvatuse õpetaja ja Audentese noorte treenerina.

Paide Viking Window korvpallimeeskond Saku esiliiga uuel hooajal:

Peeter Kraavik, Kevin Puntso, Viljar Kams, Mirko Oja, Rauno Nurklik, Tiit Talumaa, Kustav Põldoja, Margo Liivand, Gaspar Bibikov, Patrik Peremees, Kiur Akenpärg, Silver Suurorg, Rauno Tikko.

Peatreener: Meelis Songe

Abitreener ja mänedžer: Janno Viilup

Meeskonna esitlusel ütles Songe, et on Paidega seotud abikaasa kaudu. Paari aasta eest juhuslikult Viking Window mängu ajal spordihalli sattudes meeldis talle hea energia ja kogukonnatunne, mis saalis valitses. «See oligi põhjus, miks ma pärast kuuajalist mõtlemist nõus olin,» sõnas ta.

Meeskonna esitlusel ütles Songe, et on Paidega seotud abikaasa kaudu. Paari aasta eest juhuslikult Viking Window mängu ajal spordihalli sattudes meeldis talle hea energia ja kogukonnatunne, mis saalis valitses.

Janno Viilupi hinnangul vajab meeskond uut lähenemist ja uut verd, et areneda. «Lisaks sportlikele eesmärkidele on meile tähtsad ka kogukondlikud eesmärgid, millest ühed tähtsaimad on korvpallurite järelkasv, aga ka kvaliteetsete kodumängude korraldamine, kaasates sellesse kohalikke inimesi,» selgitas ta.

Viilup märkis, et 9. oktoobril on E-Piima spordihallis meeskonna esimene kodumäng, mis annab hooajale lootusrikka stardi. «See on meeskonnale 19. ja vägagi märgiline hooaeg,» ütles ta. «Tahame näidata, et vanas ja väärikas meeskonnas on mängijatel jõudu ja mängutahet olla parimate seas.»

Tagasi vaadates ütles Janno Viilup, et aastal 2003 mängis meeskond Järvamaa liigat ja alustas tippu rühkimist kolmandas liigas. 2004/2005 tuli kolmandas liigas kolmas koht, mis avas võimaluse tõusta teise liigasse.

Kümme aastat visa tööd viis selleni, et hooajal 2014/2015 tuli Viking Window teises liigas neljandaks. Et üks meeskond loobus üleminekust esiliigasse, võtsid nad koha tugevamate seas rõõmuga vastu. «On märkimisväärne, et saime uustulnukatena kohe esimesel hooajal esiliigas esikoha,» märkis Viilup.

Kaks viimast hooaega pole nii edukad enam olnud. Eelviimasel hooajal lõpetas meeskond üheksanda kohaga ja ka eelmisel hooajal, mis poole peal katkes, olid nad üheksandad. «Vajamegi nüüd uut energiat, millega hooajale vastu minna ja tõestada nii endile, toetajatele kui ka fännidele, et suudame enamat,» ütles Viilup.

Esiliigas alustab hooaega 12 meeskonda, kellest suurem osa on Viking Windowle tuttavad rivaalid. Kapten Mirko Oja ütles, et meeskond ootab ikka pealtvaatajaid saali neile kaasa elama ja nemad teevad kõik selleks, et esinelikusse medalitele konkureerima jõuda.

ÜLEMINEKUD

Eesti tugevuselt teises ja kolmandas liigas, ametliku nimega Saku I ja II liiga, osaleb uuel hooajal kummaski 12 meeskonda.

Võrreldes möödunud hooajaga on vastavalt põhiturniiri paremusjärjestusele esinenud liikumisi. Möödunud hooajal teises liigas pallinud Keila KK ja Rae Koss/Hansaviimistlus tõusid esiliigasse, Balteco ja KK HITO/BC Karjamaa langesid omakorda teise liigasse.

Rahvaliigast tõusis teise liigasse Siris/Starforest. Et rahvaliigast teist võistkonda Saku II liigasse ei tulnud, säilitas Tartu Kalevi palliklubi oma koha. Reinar Halliku korvpallikool säilitas samuti teises liigas oma koha, sest KA Tallinna Kalev loobus liigas mängimast.

Allikas: www.basket.ee (JT)

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles