Paide Hammerbecki põhikool pälvis suure tunnustuse

Paide Hammerbecki Põhikooli lõpuaktus

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Tartu Ülikooli liikumislabor kutsus „Liikuma kutsuva kooli“ aasta tegija konkursi 21 värsket laureaati tänu- ja tunnustusmatkale Soomaa rappa. Räätsadel toimunud rabamängule järgnes „rohelise vaiba“ gala, kus uuenduslikele koolijuhtidele, õpetajatele, õpilastele ja teistele laureaatidele andis tunnustuskarikad üle president Kersti Kaljulaid. 

 
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eilsel seikluslikul galal Soomaal kuulutati kümnes kategoorias välja esimesed „Liikuma kutsuva kooli“ aasta tegijad. Žürii valitud 21 laureaadi seas oli nii suurlinna- kui ka maakoole, nii õpilasi, õpetajaid, koolijuhte kui ka ettevõtlikke lapsevanemaid. Liikuma kutsuvate koolide sõpradena said aasta tegija karika Tallinna, Pärnu ja Tartu linn, Sotsiaalministeerium ning Eesti Arhitektide Liit. Osavalt eriolukorraga toime tulnud koolide tunnustamiseks anti üle karikad parimatele kaugõppega kohanejatele. 

Tartu Ülikooli liikumislabori ja kümne kooli koostöös 2016. aastal alanud programmi „Liikuma kutsuv kool“ liikmete arv on nelja aastaga enam kui kümnekordistunud. Praegu on programmis 110 liikuma kutsuvat kooli, mis moodustavad viiendiku kõigist Eesti koolidest. Et tunnustada inspireerivaid õpetajaid, koolijuhte, õpilasi, vanemaid ja teisi, kes on edendanud liikuma kutsuvat koolikultuuri, algatas Tartu Ülikooli liikumislabor „Liikuma kutsuva kooli“ aasta tegija konkursi. Konkursile esitati 2020. aasta kevadel üle poolesaja kandidaadi kõikjalt Eestist. 

Tagasi üles
Back