Filmifestival „Kino maale“ toob fookusesse Saksa filmikunsti

VILJANDI, EESTI, 09MAR17 Baltimaade suurim kinokett Forum Cinemas uue kino Viljandis ELMO RIIG/SAKALA

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Tänavu 5.–25. oktoobrini kestev filmifestival KINO MAALE toob keeruliste aegade kiuste taas filmikunsti igas vanuses huvilistele lähedale. Kolme värviküllase filminädala jooksul pakub festival üheksat programmi Saksa filmikunstist Eesti animatsioonižanri juubilaride loominguni. Programme näeb esmakordselt lisaks kodukoha kinosaalidele ka veebis.

 

Seekordsesse filmivalikusse kuuluvad valdavalt lühimängu-, anima- ja dokumentaalfilmid. Kokku on kavas üle 50 filmi, kokku 9 programmi. Saksa filmikunsti omapära tuuakse publikuni viie programmiga. Eesti vanameistrite loomingut tutvustavad Elbert Tuganovi 100. ja Heino Parsi 95. sünniaastapäevale pühendatud programmid. Muidugi on festivalikavas ka kogumik tänapäeval toimetavate animaatorite värsketest töödest.

Festivali programme näidatakse koolides, lasteaedades, raamatukogudes, noortekeskustes, kultuuri- ja rahvamajades, muuseumites, samuti GoBusi bussides, Elroni rongides ning esmakordselt ka veebis.

Festivali alustavad tavapäraselt lühifilmitöötoad lastele ja noortele ning 1. jalaväebrigaadi ajateenijatele koos liitlastega Suurbritanniast ja Taanist. Töötubades õpitakse/kasutatakse joonisfilmi, nukufilmi/lamenukufilmi ja tänavu esmakordselt ka erinevaid nutitehnikaid. Kõik töötoad, mis on juba eelbroneeritud, toimuvad vahemikus 5.–7. oktoobril Tapa linnas ja nad on osavõtjatele tasuta. Töötube viib läbi festivali hea koostööpartner MTÜ Nukufilmi Lastestuudio.

Seekordsesse filmivalikusse kuuluvad valdavalt lühimängu-, anima- ja dokumentaalfilmid. Kokku on kavas üle 50 filmi, kokku 9 programmi.

Kokkuvõtteid festivalist tehakse 24. oktoobril 2020 kell 17 Tapa Kultuurikojas.

Festival jõuab ka Järvamaale.

Tagasi üles
Back