E-registratuuris saab nüüd end ise koroonatestile kirja panna

Positiivne koroonaproov. Pilt on illustreeriv

FOTO: shutterstock.com

Alates kolmapäevast saavad kõik perearsti saatekirjaga inimesed panna endale e-registratuuris ise koroonaviiruse SARS-CoV-2 proovi aja.

Selleks saadetakse peale saatekirja laekumist avaliku testimise süsteemi saatekirjas olevale telefoninumbrile lühisõnum võimalusega kasutada e-registratuuri koos lingiga, teatas Terviseameti pressiesindaja.

Sõnumi saavad inimesed vanuses 18 ja enam eluaastat. Patsiendil on vajalik end e-registratuuri keskkonnas ID-kaardiga ja mobiil-ID identifitseerida. Nii saavad inimesed endale kiiresti aja broneerida ja ei pea ootama testimiskeskuse kõnet.

Teenus on vabatahtlik ja täiendav võimalus. Kõikidele, kes e-registratuuri teenust ei soovi kasutada või kelleni sms tehnilistel põhjustel ei jõua, helistab testimiskeskus saatekirjade laekumise järjekorras.

Kasutusele võetud platvorm on varasemalt välja töötatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi meetmest SportEST klastri eestvedamisel, mis Medicum ja SYNLAB integreerisid testimise kõnekeskuse aegade broneerimise, sms saatmise keskkonna ja laboriinfosüsteemiga.

Tagasi üles
Back