Paide Teatri “Carmen” esietendub novembris

Paide Teater tutvustab end Eesti teatrijuhtidele

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix

Paide Teatri ja teater Must Kast koostöölavastus “Carmen” jõuab teatripublikuni novembri lõpus. Maailma tuntuimaks ooperiks peetava Georges Bizet suurteose lavastaja on Peeter Volkonski ning kunstnik Iir Hermeliin.

“Carmen” on Georges Bizet 1875. aastal loodud ooper, mis põhineb Prosper Mérimée samanimelisel novellil. Esietendusel vilistati teos välja ja kriitikud andsid sellele hävitavaid hinnanguid. Kolme kuu pärast Bizet suri, nägemata kunagi reaalsust, kus “Carmen” kõlab igapäevaselt ooperilavadel ja dušikabiinides üle maailma.

Peeter Volkonski, Paide Teatri ja Musta Kasti “Carmen” pöördub tagasi juurte juurde, pannes nii näitlejad kui publiku tundmatusse olukorda. Mis juhtub, kui ooperit esitavad draamanäitlejad, kellel puudub klassikalise laulu kool ja kellest mõned ei pea rangelt võttes viisigi? Ajal kui tantsuetendusi teevad inimesed ilma traditsioonilise balletikoolita ei tohiks see iseenesest olla probleem, kuid siiski?

“Carmen” on lugu kirgedest ja saatusest, inimestest, kes ei saa teha kuidagi teisiti sellest nagu nad just teevad. Kõrva taha võib panna, et samast räägib oma originaalversioonis ka vanas Indias loodud lauamäng “Tsirkus”, kus täringut visates võib niisama kergelt tippu tõusta kui põrmu langeda. Mõelgem siis vürst Volkonski lavastusestki kui rändtsirkuse etteastest Bizet´ muusikale.

Lavastuse trupp: Laura Niils, Kaarel Targo, Joosep Uus, Karl Robert Saaremäe, Birgit Landberg, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet, Karl Edgar Tammi.

Muusiku ja etendajana astub üles Kaarel Kuusk. Lavastaja Peeter Volkonski, kunstnik Iir Hermeliin, muusikajuht Ele Sonn, valguskunstnik Karolin Tamm, liikumisjuht Jaanika Tammaru, helitehnik Kenn-Eerik Kannike, produtsent Harri Ausmaa ning assistent Eliise Künnis.

Esietendus toimub 26. novembril Paide muusika- ja teatrimajas. Etendused on 27. november ja 5. detsember Paides, 6. detsember Pärnu Endla Teatris, 18.-19. detsember Tallinnas Salme Kultuurikeskuse vastrenoveeritud saalis. 20. detsember mängitakse Tartus Vanemuise teatri väikeses majas.

Tagasi üles
Back