Ööpäevaga lisandus 40 positiivset testi

Koroonaviiruse drive-in testimine Paides Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

FOTO: Dmitri Kotjuh

​Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1654 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 40 testi tulemus osutus positiivseks. Järvamaale uusi diagnoosituid ei lisandunud.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 19 inimesel. Ida-Virumaale lisandus neli ja  Jõgevamaale kuus. Hiiumaale, Lääne-Virumaale, Saaremaale, Pärnumaale, Tartumaale ja Viljandimaale üks. Viiel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 43,49.

Haiglaravi vajab 35 inimest

14. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti neli inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati seitse. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 501 COVID-19 haigusjuhtumit 487 inimesega.

14. oktoobri seisuga on tervenenud 3060 inimest. Neist 2313 inimese (75,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 747 inimese puhul (24,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 236 000 esmase testi, nendest 3947 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata terviseameti koroonakaardilt.

Eesti inimesed on olnud tublid, seni kehtestatud piirangud on toiminud

Oleme olnud tublid, kuid ärme kaota valvsust. Kehtestatud piirangud on seni toiminud ja viiruse levik on stabiilne. Lähinädalad näitavad, kas uute nakatunute arv püsib samal tasemel, hakkab langema või tõuseb taas. Ühise pingutusega saame tõkestada viiruse levikut ja jätkata oma tavapärase eluga.

  • Puhka koolivaheajal Eestis. Välisreisid lükka koroonaviiruse kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi. Euroopa riikides koroonaviirusesse nakatumine jätkuvalt kasvab. Arvesta, et reisisihtkohtades võivad kehtida erinevad piirangud ning arstiabi ei pruugi olla alati hästi kättesaadav.
  • Kui reisimine on vältimatu, siis tuleb arvestada isolatsioonikohustusega, mille alternatiivina võib teha kaks testi nädalase vahega ning kui tulemused on negatiivsed, võib jätkata tavapärast elu.
  • Kui tööandja otsusel on vajalik täita edasilükkamatuid tööülesandeid, siis on see võimalik pärast esmase testi negatiivse tulemuse teada saamist. Lapsed tohivad kooli minna pärast teise negatiivse testi tulemuse saamist.
  • Kanna maski! Mask on täiendav kaitse lisaks distantsi hoidmisele, heale hügieenile ja mobiilirakendusele HOIA. Maskiga kata nii nina kui ka suu.
  • Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 156 673 korda ja haigeks märkinuid on 95.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt. Tänasest on võimalik testimisega seotud infot leida ja saatekirjaga inimestel endale ise aeg broneerida uuel veebilehel https://koroonatestimine.ee/. Leht on loodud avalikku testimist korraldava ühe eestvedaja SYNLAB Eesti poolt.

Tagasi üles
Back