R, 24.03.2023

Inspiratsiooniseminar ja -programm ootavad karjääripöörajaid

Kuido Saarpuu
Inspiratsiooniseminar ja -programm ootavad karjääripöörajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tühi klassiruum. Foto on illustreeriv.
Tühi klassiruum. Foto on illustreeriv. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Sellest nädalast saavad õpetajaametist huvitujad end kirja panna karjääripöörajatele mõeldud inspiratsiooniseminarile „Aita luua homne Eesti“ ja kandideerida programmi “Jah! Õpetajaks!”. Haridus- ja Noorteamet ootab osalema nii endisi õpetajaid, kui ka teistelt erialadelt inimesi, kes tahavad oma tulevikku siduda õpetamisega.

 

Elukestva õppe ajastul jõuab ka õpetajaameti juurde üha rohkem neid inimesi, kes alustanud oma karjääri hoopis muul elualal. “Tänapäeva õpetajatöö on mitmekülgne, võimalusterohke ja uuenduslik, seda kinnitab ka kasvav huvi haridusvaldkonna erialade vastu ülikoolides,” sõnas Haridus- ja Noorteameti koolituskeskuse peaspetsialist Kadri Ratas.

Karjääripöörajatele suunatud kahe algatuse eesmärk on innustada ja julgustada inimesi, kes kaaluvad järgmise karjäärivalikuna õpetajaametit. Inspiratsiooniseminar sobib eelkõige neile, kes on õpetajaameti peale mõelnud, kuid pole oma valikus siiski veel veendunud. “Inspiratsiooniseminari eesmärk on anda selgem tunnetus, kas õpetajaamet võiks olla järgmine elukutse valik. Aga neile, kellel see soov ja teadmine on küpsem, soovitame kandideerida neljast moodulist koosnevasse programmi “Jah! Õpetajaks!””, selgitas Ratas.

12. novembril astuvad karjääripöörajate inspiratsiooniseminari „Aita luua homne Eesti“ aruteluringis üles tippjuhid koolidest, kes tutvustavad kaasaegse kooli toimimist ja igapäevaelu. Sündmusel jagavad kogemusi karjääripöörde teinud õpetajad, koolitajateks on mälutreener Tauri Tallermaa ning tööõnne ekspert Tiina Saar-Veelmaa. Karjääripöörajate inspiratsioonipäev toimub 12. novembril kell 16.15 -19.15 Zoom keskkonnas ja registreerimine on avatud kuni 9. novembrini.

Elukestva õppe ajastul jõuab ka õpetajaameti juurde üha rohkem neid inimesi, kes alustanud oma karjääri hoopis muul elualal.

Menukas karjääripöörajate programm “Jah! Õpetajaks!” alustab teist korda. 2020. aasta alguses ellu kutsutud programmis soovis osaleda mitu korda rohkem soovijaid, kui programm võimaldas vastu võtta. Sel sügisel kutsume taas huvilisi kandideerima inspiratsiooniprogrammi, mis annab potentsiaalsetele uutele õpetajatele ülevaate, mida õppimine ning õpetamine tänapäeval endast kujutavad ja millised on paindlikud võimalused õpetajana tööle asumiseks.

“Jah! Õpetajaks!” programmiga oodatakse liituma töökogemuse ja magistrikraadiga inimesi (võib olla omandamisel), kes on oma valdkonna spetsialistid ja kaaluvad õpetajaametit järgmise karjäärivalikuna. Oodatud on ka õpetajaks õppinud, ent mujale tööle siirdunud inimesed, kel huvi naasta esialgse elukutse juurde. Osalemise taotlus tuleb esitada hiljemalt 29. novembriks  e-mailile kadri.ratas@harno.ee.

Märksõnad
Tagasi üles