Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Teatrid paluvad külastajatel tulla etendustele maskides

Tühi teatrisaal. FOTO: Urmas Luik

Üheksa Eesti teatrit – Eesti Draamateater, Eesti Noorsooteater, Endla Teater, Rahvusooper Estonia, Rakvere Teater, Tallinna Linnateater, Teater Vanemuine, Ugala Teater, Vene Teater – tegid kolmapäeval üleskutse kanda teatris maski.

Teatrid jagavad oma kodulehtedel ja sotsiaalmeediakanalites videoklippi, mis annavad teada, et Eesti teatrid järgivad kõiki soovitatud ettevaatusabinõusid ning kutsuvad publikut üles tegema sedasama. Teatrid paluvad, et vaatajad kannaks teatrisse tulles võimalusel maski ning hoiaks üksteisega distantsi. 

Etendusasutuste liidu juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles, et koroonaviiruse leviku aeglustamiseks ning kõigi teatrivaatajate tervise kaitsmiseks on teatrid kasutusele võtnud mitmesuguseid ohutusmeetmeid.

"Siiani ei ole ükski viirusekolle teatrist alanud. Loodame, et see nii jääbki, aga iga täiendav abinõu aitab seda lootust tugevdada. Teatrid on ühiselt arvamusel, et mask on just see abinõu, mis kaitseb inimesi saali sisenemisel ja väljumisel, vaheajal puhvetijärjekorras ning pärast etendust garderoobis üleriideid oodates. Sestap pöördumegi teatrivaatajate poole palvega tulla teatrisse maskiga," ütles ta. (BNS)

Tagasi üles
Back