R, 24.03.2023

Haridus- ja Noorteamet kutsub tudengeid õpetajaametit tutvustavasse programmi

Kuido Saarpuu
Haridus- ja Noorteamet kutsub tudengeid õpetajaametit tutvustavasse programmi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tühi klassiruum. Foto on illustreeriv.
Tühi klassiruum. Foto on illustreeriv. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

16. novembrist on kõikide ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide üliõpilastel võimalus liituda programmiga „Hariduse tulevikutegijad”. Programm tutvustab tänapäevast õpetajaametit, kus on võimalus mõjutada tuleviku ühiskonda ning olla osaline haridusinnovatsioonis. Kandideerimine on avatud 13. detsembrini.

Haridus- ja Noorteameti peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul on programm mõeldud kõikide erialade bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe teise ja kolmanda kursuse üliõpilastele, kes ei õpi õpetajakoolituses. „Ootame programmiga liituma julgeid ja avatud noori, kes on saavutanud positiivselt eristuvaid tulemusi õppe-, huvi- ja või ühiskondlikus tegevuses. Loomulikult on oluline ka huvi õpetajaameti vastu,” sõnas Ratas. “Programmis osalemine ei tähenda seda, et noor peab asuma kohe pärast osalemist õpetajaametisse, ent programm annab suurepärased teadmised, kontaktid ja võimalused, kuidas selles suunas liikuda,” lisas Ratas.

Viiest moodulist koosneva programmi käigus saab avastada õpetajatöö telgitaguseid, tuttavaks inspireerivate haridusvaldkonnas tegutsevate inimestega, tegeleda iseenda arengu toetamise ja meeskonnatööga. Et mõista Eesti haridusmaastiku mitmekesisust ja näha, kes seal ja mis eesmärkidega toimetavad, viiakse osad tegevused läbi koolides.

Haridus- ja Noorteameti peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul on programm mõeldud kõikide erialade bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe teise ja kolmanda kursuse üliõpilastele, kes ei õpi õpetajakoolituses.

Hariduse tulevikutegijaks kandideerimiseks tuleb saata sooviavaldus koos õpitulemuste väljavõtte ja videoga üheminutilisest liftikõnest teemal  „Mis on minu MIKS? ja kuidas õpetajaamet seda toetaks?“. Dokumente ja videot oodatakse aadressile kadri.ratas@harno.ee hiljemalt 13. detsembriks. Programmi valitakse kuni 15 osalejat ning õppetöö toimub jaanuarist juunini 2021 Eestimaa erinevais paigus.

Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on Haridus- ja Noorteameti eesmärk edendada ühiskonnas õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu. Tegevusi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Märksõnad
Tagasi üles